Jaro se pomalu blíží a s tím jako každý rok souvisí také zvýšený výskyt všemožných škůdců. Ať už se jedná o otravné mravence, všudypřítomné štěnice nebo hlodavce, kteří přenáší nebezpečné infekční choroby, situace se může brzy vymknout vaší kontrole. Kteří škůdci budou české domácnosti v roce 2024 trápit nejvíce a jak si s nimi jednoduše poradit?
Asi vás nepřekvapí, že s největší pravděpodobností se české domácnosti v roce 2023 opět budou potýkat s přemnožením štěnic, ale problémy způsobí také nepříjemní hlodavci a rojící se hmyz, který může být pro člověka smrtelně nebezpečný. Pokud marně přemýšlíte, jak přítomnost těchto nezvaných návštěvníků včas poznáte a jak se jich pak co nejrychleji zbavit, nemusíte zoufat. Poradíme vám, co s nimi!
Hubení svépomocí nebo profesionální likvidace škůdců?
Lidé často váhají, zda se do boje s nezvanými návštěvníky pustit vlastními silami, nebo raději přenechat tuto práci odborníkům. Co se týče hubení škůdců svépomocí, to může fungovat ve chvíli, kdy se jedná o jednorázový výskyt hlodavců či hmyzu. Sami tak můžete zlikvidovat třeba potravinové moly, které jste si domů donesli spolu s nákupem, nebo osamocenou myšku, která nedopatřením zabloudila do vašeho sklepa.
Přemnožili se u vás škůdci? Nejlepším řešením je zavolat si na pomoc odborníky, kteří tento problém vyřeší rychle, bezpečně a účinně.
Pokud ovšem dojde k akutnímu přemnožení škůdců a zamořený objekt je plný všudypřítomných hlodavců či nebezpečného hmyzu, nedá se dělat nic jiného, než kontaktovat odborníky. Jinak byste totiž zbytečně plýtvali svým drahocenným časem a hlavně penězi. S hubením škůdců má dlouholeté zkušenosti i naše firma ASD SERVIS, která nabízí jak profesionální deratizaci, tak i odbornou dezinsekci.
Problém jménem štěnice
Asi největší potíže mívají české domácnosti s přemnožením štěnic. Obvykle se jedná o druh s názvem štěnice domácí (také známý jako štěnice postelová), který je aktivní hlavně v noci, kdy vylézá ze svých úkrytů a živí se lidskou krví. Přítomnost těchto škůdců v domácnosti prozradí kromě kousanců na kůži také trus v podobě malých černých teček nebo průhledné svlečky různých velikostí.
Jak se k vám štěnice dostaly?
V minulosti se tradovalo (a občas ještě traduje), že štěnice navštěvují pouze ty domácnosti, kde nikdo nikdy neuklízí. Ačkoliv se s těmito škůdci opravdu častěji setkáte v zanedbaných a špinavých bytech, neznamená to, že by se nemohli nastěhovat také do vašeho útulného domova, kde se snažíte udržovat vše čisté. I to se totiž může velice snadno stát.
Dělají vám starosti přemnožené štěnice? Volejte ASD SERVIS na čísle 736 226 368!
Dnes bývá obvyklé, že lidé odjedou na luxusní zahraniční dovolenou, tam si nedávají dostatečný pozor na místní hygienické standardy, štěnice jim vlezou do kufru a odcestují s nimi zpátky domů schované mezi oblečením. Stejně tak se k vám ale mohou nastěhovat nezvaní návštěvníci, kteří přilezou z bytu od sousedů nebo od popelnic, kam někdo vyhodil zamořený nábytek.
Další způsob, jak si můžete škůdce nechtěně zavléct do své domácnosti, jsou věci z antikvariátu či z druhé ruky. Jelikož je dnes moderní vybavit si domácnost starožitnostmi nebo si nějaké ty kousky z antiku sami ručně předělat, lidé skupují ve velkém hlavně nábytek, staré obrazy nebo různé drobné dekorace. Jenomže své úlovky před přínosem domů nezkontrolují a katastrofa je na světě.
Kde se štěnice nejčastěji schovávají?
- V konstrukcích postelí a sedacích souprav
- V záhybech povlečení a v matracích
- V pelíšcích domácích mazlíčků
- Ve skříních mezi oblečením
- Za nábytkem nebo v obložení
- V různých štěrbinách, zásuvkách a lištách
- Pod kobercem a za lištami
- V okolí okenních a dveřních rámů
- Ve stoupačkách
A jak přítomnost štěnic v bytě vlastně poznáte? Prvním varovným signálem obvykle bývají kousance na kůži, které vypadají jako červený flek s rudou tečkou uprostřed. Najdete je především na pažích, na nohách, na krku nebo třeba na zádech. Štěnice za sebou ovšem zanechávají také průhledné svlečky a trus v podobě drobných teček.
Výkaly štěnic, které připomínají drobné černé tečky, obvykle najdete v blízkosti postele nebo přímo na matracích a čalounění.
Likvidace štěnic je náročný proces
Pokud jste si naprosto jistí, že se u vás přemnožily právě štěnice, je načase začít okamžitě jednat. Zapomeňte ovšem na to, že byste je zlikvidovali vlastními silami. Štěnice jsou totiž odolné vůči většině volně dostupných insekticidů. Jejich neodborná aplikace může navíc celou situaci zhoršit, protože běžné přípravky štěnice podráždí a rozeženou i na další místa.
Jak tedy postupovat? Zavolejte si na pomoc naše odborníky z firmy ASD SERVIS! Na místo přijedeme do dvou hodin a seznámíme vás s tím, jak bude celý zákrok probíhat. Likvidaci provádíme obvykle ráno a k hubení štěnic používáme speciální insekticidy, které obsahují vysokou koncentraci účinné látky. Celý proces je poté nutné ještě dvakrát zopakovat, vždy v rozmezí 14 dnů, abychom si mohli být jistí, že jsme zlikvidovali veškeré škůdce i jejich vajíčka.
Připravte se na invazi včel, vos a sršní
Velké starosti lidem budou i v roce 2023 již tradičně dělat také vosy, včely a sršně, které si s příchodem jara a hlavně během léta zakládají svá hnízda v blízkosti lidských domácností. Ať už se k vám vracejí každoročně, nebo jste se s tímto problémem nikdy nesetkali, je nutné situaci okamžitě začít řešit, aby nedošlo k nějakému neštěstí.
Včely, vosy i sršně většinou žijí v obrovských koloniích, které mohou čítat i několik tisíc jedinců. Živí se pylem a nektarem z květů, medovicí nebo přezrálými plody, ale lákají je také veškerá sladká jídla a nápoje, které najdou.
Kde si vosy, včely a sršně obvykle zakládají hnízda?
- V dutinách stromů
- V zemi na zahradě
- V opuštěných norách
- Pod střechami domů
- Na půdách či v podkroví
- Mezi trámy
- Ve starších kůlnách
- Ve škvírách mezi fasádou a zateplením
Včely, vosy i sršně představují pro člověka velký problém, protože jsou nevypočitatelné, a pokud se cítí v ohrožení, okamžitě zaútočí. To se může stát, jakmile nedopatřením vyrušíte celý roj, ale také ve chvíli, kdy na tento drobný hmyz šlápnete ve vysoké trávě nebo ho nechtěně vypijete spolu s limonádou.
Ačkoliv vosí, včelí nebo sršní štípnutí obvykle člověku způsobí pouze mírný otok, zarudnutí a nepříjemnou bolest, pro alergika může být jedno takové bodnutí dokonce i smrtelné. Pokud tedy na svém pozemku objevíte jejich hnízdo, neměli byste situaci podcenit. Zároveň nezapomínejte na to, že hasiči vám pomohou pouze ve chvíli, kdy se jedná o veřejné ohrožení.
Včely, vosy i sršně jsou známé tím, že si rády pochutnají na slazených nápojích, ovoci nebo na jakýchkoliv sladkostech.
Likvidace včelích, vosích a sršních hnízd
Rádi byste ušetřili a myslíte si, že hmyz vypudíte vlastními silami? Takové řešení rozhodně nedoporučujeme. Neodborný zásah do hnízda může škůdce vyrušit, podráždit a vyprovokovat k agresivnímu útoku. Z boje s nevítanými návštěvníky si pak přinesete nepříjemnou památku v podobě desítek štípanců, a pokud jste navíc alergičtí na vosí, včelí nebo sršní jed, mohlo by vás to stát i život.
Chcete otravný hmyz zlikvidovat rychle a hlavně bezpečně? V tom případě si na pomoc pozvěte naši firmu ASD SERVIS. S likvidací vosích, včelích a sršních hnízd máme dlouholeté zkušenosti, používáme k tomu osvědčené přípravky a na místě můžeme být do 2 hodin od zavolání! Po prvním ošetření navíc na likvidaci hmyzu nabízíme 100% záruku vyhubení.
A jak taková likvidace hmyzího hnízda vlastně vypadá? Hubení vos, včel a sršní je pro nás zpravidla jednorázovou záležitostí. Zákrok obvykle provádíme večer nebo brzo ráno, kdy jsou škůdci méně aktivní. Vždy používáme ochranné oblečení, nezvané návštěvníky hubíme pomocí osvědčených insekticidních přípravků a na místě instalujeme také návnady a lapače. Samotná likvidace trvá zhruba 30 minut a po zákroku není třeba dodržovat žádná zvláštní opatření.
Pozor na zákeřné hlodavce
Není žádným tajemstvím, že v Česku patří mezi nejrozšířenější škůdce také myši a potkani. A rok 2023 samozřejmě nebude žádnou výjimkou, protože současné teplé počasí hlodavcům více než přeje. Máte i vy problém s těmito škůdci? V tom případě neváhejte a kontaktujte naši deratizační firmu ASD SERVIS. Sami se jich totiž jen těžko zbavíte.
Zatímco myši jsou drobné, mají krátkou žlutohnědou či šedou srst a umí skvěle šplhat i skákat, potkani jsou mnohem větší, robustnější i agresivnější. Oba tyto druhy se však stahují do blízkosti lidských obydlí a můžete je najít třeba v kůlnách, ve sklepních prostorách, na půdách nebo ve spižírnách.
Jak hlodavci lidem škodí?
- Přenášejí infekční nemoci a parazity.
- Znehodnocují skladované potraviny močí a chlupy.
- Všude po sobě zanechávají svůj trus.
- Okusují nábytek, kabely i další předměty denní potřeby.
- Roznášejí kolem sebe nepříjemný myší zápach.
- Mohou napadnout vaše domácí mazlíčky.
- Ruší člověka šramotem.
Jak se rychle zbavit hlodavců?
Máte podezření, že se u vás přemnožily myši, potkani nebo dokonce nebezpečné krysy? Pokud se nejedná pouze o jednorázový výskyt, nikdy se jich sami nezbavíte. Vlastnoruční likvidace škůdců je v tomto případě naopak velice neefektivní a celou situaci může akorát zhoršit. Neodborná manipulace s hlodavci navíc zvyšuje riziko, že se nakazíte nějakou infekční chorobou.
Hlodavci si svá hnízda rádi zakládají v blízkosti lidských obydlí, kde to nemají daleko k potravě.
Jak tedy na hlodavce vyzrát? Pozvěte si na pomoc naši odbornou deratizační firmu ASD SERVIS! Provádíme jak hubení myší, potkanů a krys, tak i monitorovací pokládky a preventivní ochranu. Hlodavce vyhubíme již během jedné návštěvy v zamořeném objektu, zásah je rychlý a bezpečný a navíc garantujeme 100% úspěšnost i naprostou diskrétnost.
Pokud si na pomoc pozvete právě naši odbornou firmu, na místo vyšleme zkušeného pracovníka, který přemnožení hlodavců zhodnotí a navrhne nejlepší řešení situace. Samotnou likvidaci škůdců poté provádíme pomocí nástrah, které se ukládají do speciálních deratizačních boxů s názvem staničky. V období následujících dvou týdnů poté třikrát doplníme návnadu a zajistíme také odstranění uhynulých hlodavců.
Máte problém s přemnožením škůdců? Neváhejte a kontaktujte deratizační firmu ASD SERVIS. Váš problém vyřešíme rychle, bezpečně a efektivně!
Kam dál?
Jak vypadá štěnice
Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Naše společnost...
Více informacíJak se zbavit štěnic
Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat.
Více informacíJak vyhubit štěnice
Jakmile doma objevíte štěnice, nebojte se jednat. Štěnice se velmi rychle rozmnožují, pokud se přemnoží, bude jejich likvidace nadlidský úkol. V každém případě je nutný zásah odborné firmy, která...
Více informacíJak vypadá kousnutí od štěnice
Jestliže se ráno probouzíte s červenými pupínky, které v průběhu dne začnou nesnesitelně svědit a vypadají jako štípanec od komára nebo od blechy, je možné, že jde o kousnutí od štěnice.
Více informacíJak poznat štípance od štěnic
Probudili jste se a máte na sobě štípance? Neberte to na lehkou váhu, může jít o přítomnost štěnic. Štěnice jsou odolné proti většině běžně dostupných přípravků a proto je nutná odborná...
Více informacíDeratizace štěnic
Deratizace štěnic je nesprávný výraz pro hubení štěnic. Likvidace štěnic probíhá formou dezinsekce.
Více informacíŠtěnice v bytě. Co teď?
Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Naše společnost...
Více informacíDýmovnice na štěnice
Často se nás ptáte, jak se zbavit štěnic svépomocí. Odpověď je zcela jednoduchá, svépomocí se štěnic zbavíte velmi obtížně a doporučujeme volat specialisty na hubení štěnic. Jedno z možných...
Více informacíBrouci v bytě
Našli jste v bytě brouky a nevíte si s nimi rady? Nezoufejte, poradíme vám, jak je správně identifikovat a co nejrychleji hmyz v domácnosti zlikvidovat.
Více informacíCena a proces hubení štěnic
Cena hubení štěnic je od 1.050 Kč za jeden zásah. Z důvodu postupného líhnutí vajíček je třeba zákrok zopakovat třikrát, vždy v rozmezí 14 dní.
Více informacíCo odpuzuje štěnice?
Nastěhovaly se k vám domů štěnice a vy teď hledáte ten nejlepší způsob, jak se jich co nejrychleji zbavit?
Více informacíPasti na štěnice
Nastěhovaly se k vám domů štěnice a vy teď marně přemýšlíte, jak se jich co nejrychleji zbavit? Bude nejlepší použít volně dostupné pasti, univerzální postřiky a dýmovnice? Ačkoliv tyto prostředky...
Více informací