Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Jak se zbavit myší

Jak se zbavit myší

Myši se nejčastěji objevují v obydlí během chladnějších měsíců, obvykle na podzim a v zimě. Jak teploty venku klesají, hledají teplejší a bezpečnější místa k přežití, což často zahrnuje lidská obydlí, kde nacházejí útočiště, potravu a vodu. Především během září až listopadu je zvýšená pravděpodobnost, že se pokusí dostat do domácností, sklepů a garáží.

Objevili se u vás doma nezvaní návštěvníci v podobě malých myší a vy teď nevíte, jak se jich zbavit? Na internetu koluje spousta „osvědčených“ rad, které by vám údajně měly pomoci.

Každý, kdo se s tímto problémem už někdy setkal, však ví, že to není tak jednoduché. Jediný skutečně účinný způsob, jak vypudit myši z vašeho domova, je kontaktovat odbornou deratizační firmu, která zajistí jejich odborné vyhubení

Jak chytit myš v bytě

Když nepomohou utěsněné přístupové cesty, přirození nepřátelé ani ultrazvukové či pachové plašiče, je načase myš z bytu vypudit jiným způsobem. První možností jsou klasické dřevěné, kovové či plastové pastičky na myši, které fungují především při menším zamoření. Jako návnada jsou údajně nejlepší chlebové kůrky opečené ve slanině, sýr, salám, ořechy nebo dokonce čokoláda.

Jestliže nechcete hlodavce přímo zabít, existují na trhu také odchytové pasti v podobě klícek či domečků, do nichž se myš chytí a už se nedostane ven. Následně ji můžete vypustit zpět do přírody a domeček opakovaně použít jako návnadu. Další možností jsou pak trubkové pastičky či dřevěné překlápěcí pasti.

Babské rady, jak výskytu myší předejít

S jedy opatrně

Rozhodli jste se na myši vyzrát pomocí volně dostupných jedů? Tento způsob patří v českých domácnostech k nejčastějším metodám, jak se zbavit myší v domě. Jed ve formě granulí, napuštěných obilných zrnek či parafínových bloků ovšem není právě nejbezpečnějším řešení problémů s přemnoženými hlodavci a chemické přípravky navíc neúčinkují hned, ale až v rozmezí 3–10 dnů. Především je třeba s nimi nakládat odborně, aby nedošlo k jiným škodám. 

Pokud se opravdu rozhodnete myši vyhubit pomocí jedu, měli byste si vždy dávat dobrý pozor, kam ho umístíte, a uchovávat ho na vyšších policích či jiných těžko dostupných místech. Kdyby s ním totiž do kontaktu přišli vaši domácí mazlíčci nebo dokonce děti, mohlo by vše skončit katastrofou.

Jak se zbavit myší ve sklepě a na nepřístupných místech

Lidé si často myslí, že když zahlédli ve sklepě jednu myš a následně se jim podařilo chytit nevítaného hlodavce do pasti, tak mají vyhráno. Opak je ale pravdou. Pokud se do sklepa dostala nějakou škvírou jedna myš, brzo tam určitě budou další. Vždy je tedy dobré použít větší množství pastiček s různými návnadami, které strategicky rozmístíte do prostoru, kde jste našli známky jejich přítomnosti. Zapomeňte naopak na lepové pasti, ty jsou u nás totiž zakázané.

Horší situace nastává ve chvíli, kdy se hlodavci usídlí na nějakém zcela nepřístupném místě. Lidé si pak často lámou hlavu, jak se zbavit myší ve stropě nebo jak se zbavit myší v podlaze. V takovém případě je obvykle nutné vylákat nezvané návštěvníky z úkrytu pomocí vhodné návnady nebo je zaplašit odpuzovači. Často však nezbývá jiná možnost než si na pomoc pozvat zkušené deratizátory.

Jak se zbavit myší na zahradě

Nejenže si myši vytvářejí svá hnízda v lidských obydlích, ale mohou být také pohromou pro okolní zahradu. Ničí totiž úrodu, ohlodávají kořeny stromů či nově vysazené rostliny a navíc roznášejí různé nebezpečné choroby. Jak se těchto hlodavců na vaší zahradě zbavit?

Mezi osvědčené babské rady patří například klasická pastička s návnadou, kterou umístíte těsně vedle díry, odkud myši vylézají, a přikryjete ji hrncem. Někteří lidé na zahradě zakopávají do země také 5llitrové sklenice se zrním na dně, do kterých myši spadnou ve snaze dostat se k pochoutce a následně už se neumí dostat ven. Pomoci mohou i dostatečně výkonné odpuzovače a plašiče na hlodavce, které vydávají nepříjemné zvuky, a tím škůdce zaženou pryč z vašeho pozemku.

Odborná deratizace

Ačkoliv si spousta lidí myslí, že se myší zbaví svépomocí, při větším zamoření je vždy nutný profesionální zásah. Naše firma ASD SERVIS se specializuje na proces deratizace, který spočívá v hubení a likvidace myší či jiných drobných hlodavců. Pokud si objednáte služby našich profesionálních pracovníků, garantujeme vám rychlé řešení problému, 100% účinnost a diskrétní jednání.

Kde se hubení myší nejčastěji provádí?

  • v bytových jednotkách,
  • v rodinných domech,
  • ve sklepech, garážích a technických místnostech,
  • ve školách a veřejných komplexech,
  • v domovech pro seniory,
  • v průmyslových objektech,
  • v potravinářských a zemědělských provozovnách.

A jak samotná deratizace probíhá? Jakmile naši firmu kontaktujete, v domluveném termínu na místo dorazí náš vyškolený pracovník, který zhodnotí zamoření objektu. K likvidaci hlodavců následně používáme speciální deratizační staničky. Jedná se o boxy s návnadou, které jsou uzamykatelné, a nedostanou se do nich tak děti ani domácí mazlíčci. Tento způsob hubení myší je navíc ekologický a humánní.

Pokud na odchyt myší nemáte žaludek ani čas, kontaktujte naši deratizační firmu. Všechny nevítané návštěvníky najdeme a do posledního je vyhubíme!

Volejte ihned na telefonní číslo 736 226 368 - v Praze přijedeme do 2 hodin!

Jak vypadá myš?

Myš domácí (Mus musculus) patří mezi nejznámější zástupce čeledi myšovití a lidé ji znají především jako hospodářského škůdce či nevítaného hosta v mnoha českých domácnostech. Tento drobný hlodavec má obvykle krátkou šedavou či žlutohnědou srst, dorůstá délky až 9 centimetrů a jeho ocásek je přibližně stejně dlouhý jako samotné tělo. Jako potravu většinou vyhledává různá semena či lidské potraviny, pokud má ale hlad, může se pustit prakticky do čehokoliv, co najde.

Co se týče výskytu myši domácí, obvykle žije v blízkosti lidí, na jejichž přítomnost si rychle zvykne. Hnízda si vytváří v suchých místech, během cesty za potravou dokáže velmi dobře šplhat i skákat a bez vody vydrží klidně i několik dnů. A co přítomnost nevítaných hlodavců ve vašem obydlí signalizuje?

  • typický myší zápach,
  • zvuky lehkého škrábání,
  • okousané potraviny,
  • okousané trubky, izolace či nábytek,
  • černý trus, který vypadá rýže (narozdíl od fazolek, které jsou od potkanů).

Co myši odpuzuje

Máte myš v bytě a nevíte si rady? Existuje spousta různých rad, jak se zbavit myší v domě. Pokud chcete výskytu hlodavců předejít, nebo se jich plánujete zbavit přírodní cestou, můžete vyzkoušet některý z následujících tipů.

Rady, jak výskytu myší účinně předejít:

  • Utěsněte všechny přístupové cesty (díry, skuliny).
  • Použijte speciální plašiče a odpuzovače myší.
  • Ukládejte potraviny do uzavíratelných nádob.
  • Využijte přirozené nepřátele hlodavců a pořiďte si kočku či psa.
  • Své ložní prádlo chraňte pomocí rozmístění silných voňavých mýdel.
  • Můžete také vyzkoušet přírodní repelent ve formě máty, listí z ořešáku či heřmánku.

Myš domácí je drobný hlodavec se žlutohnědou či šedavou srstí, který se rád zdržuje v blízkosti lidských obydlí a rychle se množí. Jeho likvidace se odborně nazývá deratizace

Přítomnost myší v domě může signalizovat například typický myší zápach, trus v podobě drobné černé rýže, okousané potraviny a nábytek nebo zvuk lehkého škrábání.

Pokud chcete výskytu myší ve své domácnosti předejít, je dobré pořídit si kočku či psa a především utěsnit veškeré škvíry a mezery, kterými by do bytu mohli nezvaní návštěvníci vnikat.

K hubení myší lidé nejčastěji používají klasické dřevěné, kovové či plastové pastičky s různými návnadami, nebo také jed ve formě granulí, napuštěných obilných zrn či parafínových bloků. Tento způsob používají i profesionálové, je neúčinnější, nejrychlejší a hlodavec se netrápí.

Naši odborníci z firmy ASD SERVIS používají k likvidaci myší speciální deratizační staničky. Celý tento proces je bezpečný, rychlý a účinný.

Chcete pomoct zbavit se myší? Volejte 736 226 368!

Některé ženy se myší bojí, jiným však mohou připadat roztomilé. Proč je tedy nutné přemnožené hlodavce co nejdříve zlikvidovat? Myši jsou známé tím, že roznášejí nebezpečné vysoce infekční choroby, jako je salmonelóza, leptospiróza či tularémie.

Nakazit se můžete prostřednictvím kontaktu s jejich trusem nebo močí, ale také pouhým fyzickým kontaktem. Z toho důvodu byste neměli v případě jejich přemnožení nic dlouho odkládat. Kontaktujte naši odbornou deratizační firmu ASD SERVIS a zbavte se otravných hlodavců jednou provždy.

Kam dál?

Odpuzovač myší

Pokud se u vás objevily myši, tak máte dvě řešení, jak se s nimi vypořádat. Prvním je odborná deratizace, ta bývá velmi účinná a spolehlivá. Tím druhým řešením je nákup odpuzovače myší. Odpuzovače...

Více informací
Odpuzovač myší

Plašič myší

Jedná se elektronické zařízení, které generuje zvuk o vysoké frekvenci (ultra zvuk). Ten plaší hlodavce z prostorů, kde je plašič umístěn. Dají se použít proti celé škále hlodavců, jako jsou myši,...

Více informací
Plašič myší

Pastičky na myši

Pokud vás trápí myš, můžete využít mnoha způsobů, jak se jí zbavit. Jedním řešením jsou pastičky na myši. Umisťují se v oblastech, kde se vyskytuje nežádaný hlodavec a ten je do pasti nalákán...

Více informací

Jak vyrobit past na myši

Myš - malý chytrý hlodavec, kterého není snadné se zbavit. Krysi jsou sice ostražitější než myši, ale i tak není radno myši podceňovat. Nejefektivnějším způsobem deratizace je jed na...

Více informací

Jed na myši

V dnešní době se používají bezpečnější rodenticidy, které jsou zároveň účinnější. Tyto látky narušují srážlivost krve (podobné jako lék warfarin).

Více informací