Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Jak se zbavit štěnic

Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

Naše společnost zajišťuje jejich odbornou likvidaci v Praze a okolí. Odborníci k hubení štěnic domácích používají kombinaci několika chemických látek ve formě postřiku a aerosolu. K dispozici mají insekticidy s vysokou koncentrací účinných látek a další prostředky, které nejsou běžně prodejné ani v lékárnách. Přejít na kontakty nebo rovnou volejte na konzultaci a nezávaznou kalkulaci na 736 226 368

Objevili jste doma štěnice? Tohoto velice nepříjemného parazita, který je odolný proti běžným přípravkům, se sami jen tak nezbavíte. Neodkladně proto volejte naši deratizační firmu ASD Servis a my vám pomůžeme štěnice vyhubit profesionálně a diskrétně. Jak se zbavit štěnic v bytě a co hubení obnáší?

03: Štěnice pod obrazem
Štěnice pod obrazem

Proč je likvidace štěnic náročná?

Odpověď je jednoduchá – ačkoli tito malí broučci vypadají neškodně, rychle se množí a na volně prodejné přípravky téměř nereagují. Je to právě naopak. Použitím běžných insekticidů a volně prodejných přípravků z drogerie nebo internetu, které jsou příliš slabé, ztížíte práci zkušeným likvidátorům. U štěnic totiž vznikne rezistence a zbavit se jich bude nadlidský výkon.

Přípravky na štěnice

Hubení štěnic svépomocí je téměř nemožné. Ačkoliv vám tohle řekne každý profesionál, lidé se stále pokoušejí zbavit škůdců sami a hledají ten nejlepší přípravek proti štěnicím, který by byl levný a zároveň účinný. Na trhu v současné době existuje spousta různých volně dostupných pastí a dalších prostředků, které slibují vysokou úspěšnost. Jedná se například o různé univerzální postřiky a spreje, dýmovnice nebo třeba aktivní nástrahy.

Lepové pasti na štěnice

Při podezření na výskyt štěnic ve vašem bytě můžete vyzkoušet speciální lepovou past na štěnice, která by měla parazity vylákat z jejich úkrytů. Jedná se však pouze o monitorovací zařízení, které slouží k potvrzení výskytu škůdců před objednáním profesionálního zásahu, nebo také k vyvrácení výskytu štěnic po dezinsekci. V žádném případě škůdce nezlikviduje.

Lepové pasti na štěnice nezvané návštěvníky nevyhubí. Slouží pouze jako monitorovací zařízení!

Jak taková lepová past na štěnice vlastně funguje? V první řadě je nutné tato zařízení umístit co nejblíže k předpokládaným úkrytům nezvaných návštěvníků. Může to být přímo pod postel, za nábytek nebo třeba na místo, kde jste drobné škůdce zahlédli. Nejlepší je vyzkoušet lepovou past s agregačním feromonem pro citlivější detekci hmyzu i při nižším zamoření, jelikož feromon naláká všechna pohyblivá stádia štěnic.

Lepovou návnadu je nutné nechat na místě alespoň po dobu jednoho týdne. Odborníci také doporučují umístit dvě monitorovací pasti na štěnice pod každou postel. V případě, že zařízení pokládáte do více místností, můžete zároveň použít i speciální tabulku, kde označíte datum a počet odchycených jedinců, které jste v pasti objevili.

Sprej na štěnice

Ačkoliv výrobci přípravků na hubení štěnic obvykle slibují snadné vyhubení škůdců a dlouhotrvající působení, většina sprejů na štěnice obsahuje pouze malé množství účinné látky. Univerzální postřiky volně prodejné v obchodech a drogeriích na štěnice rozhodně nestačí.

Myslíte si, že když se vám podařilo pomocí spreje na štěnice vyhubit parazity, kteří v noci vylezli ze svého úkrytu, tak máte vyhráno? Tak to se bohužel pletete. Nikdy totiž nestačí zabít pouze dospělé štěnice. Pokud nezlikvidujete také vajíčka a další vývojová stádia štěnic, dobře ukrytí škůdci, které přípravky na štěnice nezlikvidovaly, a čerstvě vylíhnutí paraziti budou v domácnosti dále škodit.

Abyste si byli jistí, že se zbavíte všech škůdců, na pomoc si pozvěte profesionály. Naši odborníci při hubení štěnic používají speciální insekticidy, které obsahují vysokou koncentraci účinných látek.

Profesionální likvidace štěnic u nás probíhá pomocí kombinace těchto metod:

 • postřik reziduálním insekticidem,
 • insekticidní dýmovnice,
 • injektáž insekticidu do úkrytů a prasklin.

Jak štěnice vyhubit?

Důležité je jednat včas, než se štěnice ve vaší domácnosti přemnoží. Při hubení štěnic platí známé pravidlo: Čím dříve, tím lépe! Pokud tedy doma parazity objevíte, zahoďte stud a pozvěte si naši deratizační firmu.

ASD Servis - volejte ihned na číslo 736 226 368!

Odborníci k hubení štěnic domácích používají kombinaci několika chemických látek ve formě postřiku a aerosolu. K dispozici mají insekticidy s vysokou koncentrací účinných látek a další prostředky, které nejsou běžně prodejné ani v lékárnách.

Celý postup je nutné z důvodu líhnutí vajíček zopakovat třikrát, vždy v rozmezí 14 dní. Na světě dosud neexistuje žádný přípravek, který by dokázal zničit i vajíčka štěnic. Pokud vám někdo bude tvrdit, že vyhubí štěnice jedním zásahem, nevěřte mu ani slovo! Firma ASD Servis poskytuje po třech aplikacích 100 % záruku.

Jak se zbavit štěnic v posteli?

Štěnice se mohou ukrývat v různých prasklinách, pod nábytkem nebo dokonce i v obložení zdí a stropu. Mezi jejich nejčastější úkryty ovšem patří konstrukce postelí, povlečení a matrace (odtud také název štěnice postelová). Tam často najdete jejich svlečky nebo trus, který vzhledem připomíná shluky malých černých teček. Ve dne jsou sice štěnice schované ve svých úkrytech, v noci však vylézají ven, útočí na spící obyvatele a sají jejich krev.

04: Štěnice v posteli
Štěnice v posteli

 

Pokud máte podezření na přemnožení štěnic, nejprve byste měli prohlédnout právě postel. Je dobré počkat na tmu a teprve poté po jejich přítomnosti začít pátrat. Nestačí ale podívat se kolem postele a vyklepat peřinu. Rozsviťte světlo, nadzdvihněte matraci a důkladně zkontrolujte také rošt. Jestliže zde najdete jednoho nebo více drobných tmavohnědých broučků, pravděpodobně máte tu čest se štěnicemi. Jejich přítomnost potvrdí také lepové pasti.

Přemnožily se u vás štěnice? Sami na to nestačíte. Kontaktujte ASD Servis!

Jakmile člověk zjistí, že se u něj doma opravdu přemnožily štěnice, instinkt mu velí okamžitě opustit zamořenou postel a přestěhovat se do jiné místnosti nebo třeba na gauč. Takové jednání se však rozhodně nevyplatí. Štěnice totiž vycítí vaši přítomnost a odcestují společně s vámi na nové místo. Místo toho kontaktujte naše zkušené odborníky, kteří štěnice během tří zásahů účinně zlikvidují.

Co můžete udělat před příjezdem profesionálů?

 • Zkontrolujte veškeré lůžkoviny, matrace a konstrukce nábytku
 • Zkuste odhalit všechny úkryty, kde se štěnice přes den schovávají
 • Zvyšte teplotu v zamořené místnosti, aby se rychleji líhla vajíčka
 • Vykliďte úložný prostor postele
 • Vykliďte noční stolky a veškerý nábytek nedaleko postele
 • Sundejte ubrusy, záclony a všechny ostatní textilie
 • Ložní prádlo vyperte na 60 °C
 • Důkladně vysajte, pytlík vyhoďte zabalený do igelitu a hadici vypláchněte horkou vodou
 • Pokud bydlíte v bytě, nezapomeňte o přítomnosti štěnic informovat sousedy

Jakmile na místo dorazí naši deratizátoři a ošetří zamořené prostory pomocí specializovaných insekticidů, ještě není zcela vyhráno. Před dalším zásahem byste se v bytě i nadále měli normálně pohybovat a spát ve stejné posteli. Nejlepší je při tom vždy chodit v pantoflích nebo jiných přezůvkách a usínat v oblečení s dlouhými rukávy i nohavicemi.

Člověk v hlubokém spánku vylučuje oxid uhličitý a štěnice podle toho poznají, kde se jejich hostitel nachází a kam se mají vydat za potravou. Pokud v místnosti nikdo oxid uhličitý nevylučuje, štěnice nemají důvod vylézat ze svých úkrytů. Jestliže se vám je ale podaří z hnízda vylákat, škůdci na sebe po cestě nabalí chemickou látku, zavlečou si ji do svého úkrytu mezi ostatní štěnice a brzy zemřou.

Jak se zbavit štěnic v oblečení?

Při akutním přemnožení se štěnice mohou rozlézt prakticky po celém domě. Často je tedy najdete také v ložním prádle, oblečení nebo dokonce i v pelíšku vašeho domácího mazlíčka. A co víc, štěnice si můžete domů takovým způsobem i přinést. Není totiž výjimkou, že se během dovolené nastěhují do vašeho kufru, nebo s vámi přicestují domů v šatech z druhé ruky.

Štěnice v oblečení nikdo mít nechce. Pokud se chcete škůdců rychle zbavit, je nutné provést pečlivý úklid, a to zejména v pokojích, kde spíte nebo skladujete oblečení. Veškeré lůžkoviny a šaty, které mohly přijít do kontaktu s nezvanými návštěvníky, je nutné vyprat na vysokou teplotu (ideálně 60 °C). Pokud něco nemůžete vyprat ihned, uskladněte to v uzavíratelném igelitovém pytli.

Nabízíme rychlé a účinné hubení štěnic. V Praze dojedeme do 2 hodin!

Štěnice se mohou snadno rozšířit z jedné místnosti také do širšího okolí. Ještě než tedy začnete horečnatě přenášet zamořené oblečení ze skříně do pračky, uložte ho do igelitových pytlů a důkladně je uzavřete. Jakmile pračku spustíte a pytle již nebudete znovu potřebovat, okamžitě je vyhoďte, nejlépe pečlivě uzavřené ještě v jednom pytli. Nezapomeňte na to, že štěnice se mohou do domácnosti vrátit i od popelnic.

Co rozhodně NEDĚLAT, když objevíte štěnice

Někteří lidé doufají, že když parazity nechají vyhladovět, sami zmizí. Spoustu z nich určitě také napadne, že nejlepší bude zbavit se jich vlastními silami, aby si tak ušetřili peníze a nepříjemné reakce okolí. Tak to ale nefunguje, situaci můžete pouze zhoršit. Proto je důležité vyhnout se několika častým chybám.

 1. Nepoužívejte volně dostupné insekticidy
 2. Nevyhazujte zamořený nábytek
 3. Nepřemisťujte nábytek jinam
 4. Neměňte své návyky

1. Nepoužívejte volně dostupné insekticidy

Výrobci těchto přípravků na obalu často uvádí, že jsou vhodné i na štěnice. Popravdě ale obsahují velmi malé množství účinné látky. Štěnice tím pádem nevyhubíte, pouze je vyrušíte. V tu chvíli se dají do pohybu, budou hledat nový úkryt a rozšíří se také na další místa nebo do okolních bytů. Proto raději na postižená místa nepoužívejte žádné volně prodejné insekticidy, postřiky a spreje na štěnice, dýmovnice, savo ani ocet.

2. Nevyhazujte zamořený nábytek

Pokud doufáte, že se štěnic zbavíte vyhozením veškerého nábytku, ve kterém se usídlily, jste na omylu. Při přenášení nábytku často dojde k vytřesení škůdců. Díky tomu se mohou rychle rozšířit také na další místa. Do domácnosti se navíc mohou vrátit i od popelnic. Drobné věci proto zásadně vyhazujte zabalené v pytlích.

3. Nepřemisťujte nábytek jinam

Odnést nábytek do jiné místnosti nemá cenu. Na původním místě totiž zajisté nějaké štěnice zůstanou a navíc jim ještě pomůžete s přestěhováním na nové místo.

4. Neměňte své návyky

Na štěnice nevyzrajete ani tím, když se přestěhujete do jiného pokoje a spát budete třeba ve vedlejší místnosti. Stejně jako si vás tito nevítaní návštěvníci našli poprvé, najdou si vás znovu.

Jak můžete v hubení štěnic pomoci?

Pokud jste si na dezinsekci štěnic objednali naši firmu, máme pro vás pár rad, jak můžete celý proces urychlit a našim deratizátorům s hubením škůdců pomoci.

Doporučujeme v zamořené místnosti zvýšit teplotu na maximum. Štěnicím se totiž při vyšší teplotě kolem 25–27 °C rychleji líhnou vajíčka. Před zásahem deratizační firmy celou domácnost důkladně vyluxujte, pytlík z vysavače vyhoďte zabalený do igelitového pytle a hadici vypláchněte teplou vodou. Poté zkontrolujte všechny lůžkoviny, matrace i konstrukce nábytku a hlavně postele.

Všechno ložní prádlo a případně i oblečení vyperte na 60 °C. Pokud něco nemůžete vyprat ihned, uskladněte to do igelitových pytlů. Ty pečlivě uzavřete, a dokud je nebude třeba vyhodit, z postiženého pokoje je nikam nepřemisťujte. Po návštěvě deratizátorů neuklízejte v okolí ošetřených míst, přípravek tím totiž utřete a práce deratizátorů společně s vašimi penězi přijde vniveč.

Pro rychlé zbavení bytu od štěnic volejte ihned na číslo 736 226 368 - v Praze přijedeme do 2 hodin!

Fotogalerie

Kam dál?

Jak vypadá štěnice

Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Naše společnost...

Více informací
Jak vypadá štěnice

Jak vyhubit štěnice

Jakmile doma objevíte štěnice, nebojte se jednat. Štěnice se velmi rychle rozmnožují, pokud se přemnoží, bude jejich likvidace nadlidský úkol. V každém případě je nutný zásah odborné firmy, která...

Více informací
Jak vyhubit štěnice

Jak vypadá kousnutí od štěnice

Jestliže se ráno probouzíte s červenými pupínky, které v průběhu dne začnou nesnesitelně svědit a vypadají jako štípanec od komára nebo od blechy, je možné, že jde o kousnutí od štěnice.

Více informací
Jak vypadá kousnutí od štěnice

Jak poznat štípance od štěnic

Probudili jste se a máte na sobě štípance? Neberte to na lehkou váhu, může jít o přítomnost štěnic. Štěnice jsou odolné proti většině běžně dostupných přípravků a proto je nutná odborná...

Více informací
Jak poznat štípance od štěnic

Štěnice v bytě. Co teď?

Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Naše společnost...

Více informací
Štěnice v bytě. Co teď?

Dýmovnice na štěnice

Často se nás ptáte, jak se zbavit štěnic svépomocí. Odpověď je zcela jednoduchá, svépomocí se štěnic zbavíte velmi obtížně a doporučujeme volat specialisty na hubení štěnic.  Jedno z možných...

Více informací

Brouci v bytě

Našli jste v bytě brouky a nevíte si s nimi rady? Nezoufejte, poradíme vám, jak je správně identifikovat a co nejrychleji hmyz v domácnosti zlikvidovat.

Více informací
Brouci v bytě

Pasti na štěnice

Nastěhovaly se k vám domů štěnice a vy teď marně přemýšlíte, jak se jich co nejrychleji zbavit? Bude nejlepší použít volně dostupné pasti, univerzální postřiky a dýmovnice? Ačkoliv tyto prostředky...

Více informací
Pasti na štěnice