Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Pasti na štěnice

Pasti na štěnice

Nastěhovaly se k vám domů štěnice a vy teď marně přemýšlíte, jak se jich co nejrychleji zbavit? Bude nejlepší použít volně dostupné pasti, univerzální postřiky a dýmovnice? Ačkoliv tyto prostředky mohou pomoci zmapovat výskyt škůdců, obvykle nemají valnou účinnost. Pokud chcete štěnice bezpečně a efektivně vyhubit, pozvěte si na pomoc raději naše odborníky z firmy ASD SERVIS - konzultace a nezávazná kalkulace je zdarma. Přejí na kontakty

Štěnice domácí

Nikdo nechce žít v domácnosti, kde se to štěnicemi jen hemží. Tito nezvaní návštěvníci totiž patří mezi obávané parazity, kteří ve dne zůstávají ve svých úkrytech, ale v noci z nich vylézají a sají lidskou krev. Lidem pak zůstávají na těle zarudlé rány, které nepříjemně svědí a u některých jedinců mohou dokonce vyvolat silnou alergickou reakci.

Zajímá vás, jak takové škůdce vlastně poznáte? Štěnice domácí, které se jinak říká také štěnice postelová, vypadá jako ploštice bez křídel. Obvykle má světle hnědou či červenohnědou barvu a svým vzhledem připomíná jablečné jadérko. Přítomnost tohoto škůdce ve své domácnosti pak můžete odhalit podle trusu v podobě malých černých teček, zbytků svlečené kůže a drobných vajíček.

Nejčastější úkryty štěnic jsou:

 • Konstrukce postelí, matrace a záhyby ložního prádla
 • Konstrukce sedacích souprav a čalounění
 • Obložení zdí a odchlípnuté tapety
 • Různé skuliny, škvíry a zásuvky
 • Prostor pod nebo za nábytkem
 • Skříně s oblečením a ložním prádlem
 • Okolí podlahových lišt a okraje koberců
 • Rámy oken, dveří, obrazů a zrcadel
 • Rozvody tepla a elektřiny
 • Pelíšky a hračky domácích mazlíčků

Jak na štěnice vyzrát?

Jste přesvědčení o tom, že se ve vašem bytě přemnožily štěnice? V tom případě je nutné začít co nejrychleji jednat! Tito škůdci totiž žijí v obrovských koloniích a každá samička je schopná za týden naklást až 8 dalších vajíček. Situace zamoření se tak každý den zhoršuje a brzy by vám mohla přerůst přes hlavu.

Na trhu v dnešní době existuje spousta různých přípravků, které slibují rychlé a účinné vyhubení škůdců. Štěnice však patří mezi velice odolný hmyz, který si s neodborným zásahem snadno poradí, a většina volně dostupných prostředků proto postrádá jakýkoliv účinek. Co se tedy vyplatí vyzkoušet a na které přípravky naopak raději zapomenout?

Štěnice domácí neboli Cimex luctularius je druh polokřídlého hmyzu, který se vyskytuje ve třech stádiích, kam patří vajíčko, nymfa a dospělec.

Lepová past na štěnice

Máte podezření, že se u vás doma usídlily štěnice, ale nejste si tím zcela jistí? Tito nezvaní návštěvníci v průběhu dne zůstávají schovaní ve svých úkrytech, odkud vylézají až v noci, kdy obyvatelé domácnosti spí. Přítomnost hostitele totiž dokáží poznat třeba podle oxidu uhličitého, který člověk během spánku vylučuje. Pokud není zamoření příliš velké, přes den si tedy štěnic spíše nevšimnete.

Lepové pasti slouží pouze ke zjištění výskytu štěnic, nikoliv k jejich úspěšnému vyhubení!

Jestliže ráno po probuzení nacházíte na těle zarudlé fleky a na podlaze či v okolí postele pozorujete podivné černé tečky, s velkou pravděpodobností navštívily vaši domácnost právě štěnice. Abyste si byli stoprocentně jistí, můžete vyzkoušet speciální lepové pasti na štěnice, které by měly škůdce vylákat z jejich úkrytů.

Lepová past na štěnice představuje monitorovací zařízení, které slouží k potvrzení či vyvrácení výskytu škůdců před objednáním profesionální firmy. Mějte proto na paměti, že nezvané návštěvníky v žádném případě nezlikviduje. Škůdce však přitahuje a zachytává, takže se můžete spolehlivě přesvědčit o jejich případném přemnožení. Avšak pozor, v některých případech bývají polepové pasti s feromony drahé a bohužel i nepřesné. 

Přítomnost štěnic v domácnosti můžete poznat podle trusu v podobě drobných černých teček, podle jejich svlečené kůže, podle kousanců na kůži, ale také díky lepovým pastem.

Jak se lepová past na štěnice používá?

Pokud chcete zjistit, zda se u vás doma vyskytují štěnice, nebo máte zájem o monitoring objektu po profesionálním zásahu, který může prokázat, že žádné štěnice už na místě nejsou, lepové pasti mohou být řešením. Obvykle nabídne takovou past na štěnice drogerie, lékárna nebo třeba větší supermarket, ale můžete ji snadno koupit také prostřednictvím internetu.

Kde všude se dají lepové pasti použít?

 • V domácnostech
 • Ve zdravotnických zařízeních
 • V pečovatelských domech
 • Na studentských kolejích
 • V hotelech a ubytovnách
 • Uvnitř kufrů a dalších zavazadel
 • V prostředcích hromadné dopravy

Co se týče správného používání, lepové pasti je nutné umístit co nejblíže k předpokládaným úkrytům štěnic. To znamená třeba za nábytek, do skříně s oblečením nebo kolem různých prasklin a štěrbin. Jelikož se štěnice nejčastěji ukrývají právě v ložnici, podle odborníků byste pak měli položit alespoň dvě pasti v okolí každé postele, a to například mezi rošt a matraci nebo přímo do jednoho z rohů postele. Nejlepší volbou je lepová past na štěnice s agregačním feromonem, která slouží k citlivější detekci hmyzu, a odhalí tedy přítomnost škůdců i při nižším zamoření. Feromon je umístěn uprostřed lepové pasti a láká k sobě všechna vývojová stádia štěnic.

Přemnožily se u vás doma štěnice? Volejte firmu ASD SERVIS na čísle 736 226 368!

Lepovou návnadu je dobré ponechat na místě alespoň po dobu jednoho týdne, nebo dokonce i déle. Během této doby se totiž jasně prokáže, jestli vaši domácnost opravdu navštívily štěnice, nebo zda bylo vaše podezření mylné. Pokud se skutečně jedná o štěnice, je načase okamžitě kontaktovat odborníky, kteří vás nepříjemného hmyzu zbaví. Pasti zároveň obsahují speciální tabulku, kde můžete označit počet odchycených jedinců a datum, kdy se na místě objevili. Tyto informace pak dobře poslouží profesionálním pracovníkům, kteří si budou moci udělat obrázek o úkrytech škůdců a vážnosti zamoření.

Sprej na štěnice

Monitorovací pasti na štěnice jsou sice účinné, ale škůdců vás nezbaví. Z toho důvodu lidé často vyhledávají jiné přípravky, pomocí kterých by mohli nezvané návštěvníky z bytu vyhnat. Těch v dnešní době existuje velké množství, ale většinou bývají absolutně neefektivní. Mají totiž velice nízkou koncentraci účinné látky, která na štěnice platí, a hubení škůdců vlastními silami tedy nemá smysl.

Z jakého dalšího důvodu likvidace štěnic svépomocí nefunguje? Univerzální postřiky a spreje na štěnice sice v některých případech mohou vyhubit škůdce, které se vám podařilo přímo zasáhnout, ale na ty schované v úkrytu většinou nemají žádný účinek. Zabít dospělé jedince navíc rozhodně nestačí. Pokud nezlikvidujete i veškerá vajíčka a larvy, škůdci se brzo opět vylíhnout a budou v domácnosti vesele škodit dál.

Hubení štěnic svépomocí vás škůdců nezbaví! Raději tuto práci přenechte odborníkům z ASD SERVIS!

Sprej na štěnice a další univerzální insekticidy lidé většinou aplikují na matrace, v okolí postele a dalšího nábytku nebo třeba do různých štěrbin v podlaze a kolem okenních i dveřních rámů. Tento neodborný zásah však štěnice obvykle podráždí a rozežene je pryč z jejich úkrytů.

Škůdci si pak začnou hledat nové útočiště a rozšíří se i do dalších místností nebo dokonce i do sousedních bytů.

Ačkoliv tedy všemožné přípravky proti štěnicím, které běžně koupíte v drogerii, v lékárně či v supermarketu, slibují 100% účinnost a rychlé vyhubení nezvaných návštěvníků, většinou situaci pouze zhorší. Jejich používání proto rozhodně nedoporučujeme.

Sprej na štěnice a další univerzální insekticidy bývají proti škůdcům většinou neúčinné. Nedokáží totiž vyhubit vajíčka a jedince, kteří se před zásahem ukryli.

Dýmovnice proti štěnicím

Dalším oblíbeným přípravkem, který lidé používají pro hubení hmyzu, jsou dýmovnice. Jedná se o vodou aktivovaná zařízení, která vytváří suchý kouř, jenž proniká nejen na dobře dostupná místa, ale také do různých skulin, mezer i textilií. Kouř by zároveň po sobě neměl nikde zanechávat žádné viditelné stopy.

Ačkoliv se může zdát použití dýmovnic jako dobré a poměrně snadné řešení, opak je pravdou. Před jejich použitím totiž musíte provést důkladnou přípravu, která může zabrat velké množství času. Jakmile dýmovnici aktivujete, v pokoji se nesmí nacházet žádní lidé, ale také žádná zvířata (včetně akvarijních rybiček), rostliny, potraviny ani citlivější předměty.

Pro účinné vyhubení štěnic volejte ASD SERVIS - v Praze a okolí přijedeme do 2 hodin!

Samotná dýmovnice by měla v místnosti, kde jsou zavřená okna i dveře, ale otevřené veškeré skříně a zásuvky, působit alespoň 2 hodiny. Výrobci však uvádějí, že je lepší nechat ji na místě raději déle. Poté je nutné provést úklid a pečlivě umýt veškeré nádobí, příbory a další předměty denní potřeby, které s kouřem přišly do kontaktu. Použití jedné dýmovnice vás tedy bude stát poměrně velké množství času a úsilí.

I přes to, že se výrobci na obalech dýmovnic často chlubí tím, že jejich přípravek zahubí veškerý lezoucí hmyz, sami dodávají, že použití tohoto prostředku obvykle nestačí. Pro dokonalé vyhubení by totiž měl následovat ještě postřik volně dostupným insekticidem. Ten ovšem stejně jako dýmovnice nezlikviduje vajíčka škůdců a může navíc štěnice rozehnat do okolních místností.

Profesionální likvidace štěnic

Našli jste v lepové pasti přilepené štěnice a jejich larvy, zahlédli jste doma škůdce, který se běžel schovat do úkrytu, nebo máte zkrátka podezření, že kousance na vašem těle rozhodně nejsou od komára? V tom případě na nic nečekejte a kontaktujte profesionály. Ušetříte tak drahocenný čas i peníze vyhozené za neúčinné hubicí prostředky.

Pokud se opravdu chcete štěnic zbavit jednou provždy, jediným správným řešením je pozvat si na pomoc odborníky. Ti mají k dispozici profesionální přípravky s vysokou koncentrací účinné látky a dobře vědí, co na štěnice nejvíce platí. Navíc dbají také na bezpečnost a používají speciální ochranné obleky.

Nejlepším způsobem, jak se štěnic rychle, účinně a bezpečně zbavit, je pozvat si na pomoc zkušené odborníky.

Proč si na pomoc pozvat odborníky z ASD SERVIS?

Váháte, zda vyzkoušet hubení štěnic svépomocí, nebo si raději pozvat odborníky? Zahoďte všechny pochyby a co nejdříve kontaktujte firmu ASD SERVIS. S hubením štěnic i jiných druhů hmyzu máme dlouholeté zkušenosti a k dispozici máme ty nejmodernější přípravky. Co dalšího zákazníkům nabízíme?

 • Diskrétní a profesionální jednání
 • Osobní přístup a poradenské služby
 • Bezpečné řešení situace
 • V Praze a okolí příjezd do 2 hodin od zavolání
 • 100% záruka vyhubení nebezpečných škůdců
 • Za každý zásah se platí zvlášť, nebereme peníze dopředu

Zajímá vás, jak pracovníci z firmy ASD SERVIS hubení štěnic provádějí? Po příjezdu na místo zhodnotíme vážnost zamoření objektu. K samotné likvidaci škůdců poté používáme specializované přípravky s vysokou koncentrací účinné látky, jako je například aerosol pro vyhnání štěnic z úkrytu, postřik reziduálním insekticidem či injektáž insekticidu do štěrbin, prasklin a děr.

Profesionální zásah vždy provádíme ráno, jelikož na místo následujících 8 hodin nikdo nesmí. Abychom vyhubili všechny nezvané návštěvníky, kteří se v bytě nacházejí, celý postup je nutné zopakovat třikrát, vždy v rozmezí 14 dnů. Jen tak je možné zlikvidovat také všechny larvy a vajíčka, která mezitím stačily štěnice v úkrytech naklást.

Pro informace o cenách dezinsekce přejděte na stránku cena hubení štěnic.

Dejte stop štěnicím i jiným nebezpečným škůdcům. Zavolejte si na pomoc firmu ASD SERVIS, která zajišťuje profesionální deratizaci, dezinsekci i dezinfekci!

Kam dál?

Jak vypadá štěnice

Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Naše společnost...

Více informací
Jak vypadá štěnice

Jak se zbavit štěnic

Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat.

Více informací
Jak se zbavit štěnic

Jak vyhubit štěnice

Jakmile doma objevíte štěnice, nebojte se jednat. Štěnice se velmi rychle rozmnožují, pokud se přemnoží, bude jejich likvidace nadlidský úkol. V každém případě je nutný zásah odborné firmy, která...

Více informací
Jak vyhubit štěnice

Jak vypadá kousnutí od štěnice

Jestliže se ráno probouzíte s červenými pupínky, které v průběhu dne začnou nesnesitelně svědit a vypadají jako štípanec od komára nebo od blechy, je možné, že jde o kousnutí od štěnice.

Více informací
Jak vypadá kousnutí od štěnice

Jak poznat štípance od štěnic

Probudili jste se a máte na sobě štípance? Neberte to na lehkou váhu, může jít o přítomnost štěnic. Štěnice jsou odolné proti většině běžně dostupných přípravků a proto je nutná odborná...

Více informací
Jak poznat štípance od štěnic

Štěnice v bytě. Co teď?

Důležitá informace: pokud jste zaznamenali výskyt štěnic ve Vaší domácnosti, je nutná jejich odborná likvidace. V případě zájmu o nezávaznou konzultaci nás neváhejte kontaktovat. Naše společnost...

Více informací
Štěnice v bytě. Co teď?

Dýmovnice na štěnice

Často se nás ptáte, jak se zbavit štěnic svépomocí. Odpověď je zcela jednoduchá, svépomocí se štěnic zbavíte velmi obtížně a doporučujeme volat specialisty na hubení štěnic.  Jedno z možných...

Více informací

Brouci v bytě

Našli jste v bytě brouky a nevíte si s nimi rady? Nezoufejte, poradíme vám, jak je správně identifikovat a co nejrychleji hmyz v domácnosti zlikvidovat.

Více informací
Brouci v bytě