Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Hubení sršňů, sršních hnízd a jejich odborná likvidace

Pomůžeme Vám sršně zlikvidovat

Zavolejte nám na 736 226 368, konzultace a nezávazná kalkulace Vás nebude nic stát. Přejít na kontakty

Našli jste na půdě, v podkroví, v garáži nebo na zahradě sršní hnízdo? Takovou situaci byste nikdy neměli podceňovat. I jediné sršní bodnutí totiž může být extrémně nebezpečné a pro alergiky, děti nebo oslabené jedince dokonce smrtelné. Jak na sršně tedy nejlépe vyzrát? Zavolejte si na pomoc odborníky z ASD Servis!

05: Hubení sršňů kontakt

Jak probíhá likvidace sršňů u ASD Servis?

Jestliže si nevíte rady, jak zlikvidovat sršně, a na pomoc jste si pozvali naše odborníky z ASD Servis, určitě jste zvědaví, jak bude celý zákrok probíhat. Po telefonické konzultaci vás ve vybraném termínu navštívíme a zhodnotíme celkový stav napadení objektu sršni. Poté navrhneme nejlepší řešení situace a pustíme se do hubení nezvaných návštěvníků.

Naši pracovníci při likvidaci sršní vždy dbají na bezpečnost a snaží se zajistit maximálně kvalitní výsledek. Před samotným zásahem také informují zákazníka o všem, co je nutné vědět. Dozvíte se tedy, jak bude celý zákrok přesně probíhat, která pravidla byste měli dodržovat i zda je nutné v budoucnu zavést nějaká speciální opatření.

04: Likvidace sršního hnízda
Likvidace sršního hnízda, zdroj: ASD Servis

Co můžete sami udělat před příjezdem profesionálů?

 • Pokuste se zjistit a popsat našim pracovníkům, kde přesně se sršní hnízdo nachází.
 • Umožněte odborníkům přístup do domu či na zahradu, aby mohl sám situaci zhodnotit.
 • S předstihem nás informujte, pokud se hnízdo nachází na nedostupném místě.
 • K sršnímu hnízdu se nepřibližujte, abyste hmyz zbytečně nedráždili.
 • Na případné nebezpečí upozorněte také sousedy a návštěvy.

Samotná likvidace sršních hnízd probíhá obvykle v brzkých ranních hodinách, nebo naopak pozdě večer. Tou dobou se totiž téměř všechen hmyz nachází uvnitř hnízda a sršně jsou méně aktivní. K jejich hubení používáme kvalitní chemické přípravky s vysokou koncentrací účinné látky. Přímo do hnízda aplikujeme insekticidní postřik a můžeme nainstalovat také speciální lapače a návnady.

Likvidace sršního hnízda - zdroj: Pixabay.com
Likvidace sršního hnízda, zdroj: Pixabay.com

Likvidaci sršňů provádíme brzy ráno nebo pozdě večer, kdy jsou škůdci méně aktivní. Vždy také dbáme na bezpečnost.

Hubení sršní zpravidla trvá 30 minut a pro naše odborníky z ASD Servis představuje jednorázovou záležitost. Pokud je však hnízdo větších rozměrů nebo se nachází na nedostupném místě, může jeho likvidace zabrat i mnohem delší dobu.

Po zásahu není nutné dodržovat žádná speciální opatření. Aby však nedošlo k nějakému zranění, věnujte zvýšenou pozornost uhynulým sršním, které se mohou v blízkosti zlikvidovaného hnízda bezprostředně po zásahu vyskytovat. Raději zde tedy nechoďte naboso.

Jak sršeň vypadá?

Ačkoliv na světě žije obrovské množství různých sršní, v České republice se obvykle můžete setkat pouze s jediným druhem, což je sršeň obecná (Vespa crabro). Jedná se o největšího evropského zástupce jedovatého blanokřídlého hmyzu z čeledi sršňovitých, který se stavbou těla podobá u nás běžnějším vosám.

Na rozdíl od dalších známých příslušníků blanokřídlého hmyzu je sršeň větší a mohutnější. Běžný jedinec dosahuje délky 18-35 milimetrů, má větší kusadla a jiné zbarvení než všudypřítomné vosy. Na jejich těle se totiž střídá žlutá, cihlová a černohnědá barva. Co se týče způsobu života, sršně se shlukují do obrovských kolonií, které mohou čítat klidně až 1700 jedinců.

Sršeň obecná žije v mírných oblastech Evropy i Asie, ale byla zavlečena také do Ameriky.

Čím se sršeň živí?

Sršeň obecná patří mezi dravé druhy. Své larvy krmí různým hmyzem, jako jsou mouchy, můry, vážky, pavouci, nebo dokonce vosy a včely. Dospělí jedinci se však živí spíše mízou stromů, sladkou cukernatou šťávou z květů či zralého ovoce nebo také medem ukradeným z včelích úlů. Jelikož jsou sršně aktivní až 22 hodin denně, jsou schopné létat i lovit také v noci.

Jak poznáte sršní hnízdo?

Své hnízdo si sršně obvykle staví na jaře, kdy královna postupně vybuduje jeho základy ze směsi ztrouchnivělého dřeva a slin. Jedná se o oválnou papírovou stavbu, která má několik poschodí (pláství) a může v průměru dosahovat i velikosti 80 centimetrů. Uvnitř žijí obrovská společenství, kam patří královny, dělnice, samci, ale i nedospělí jedinci, jako jsou vajíčka a larvy.

Kde se hnízda nejčastěji vyskytují?

 • dutiny stromů,
 • skuliny a díry ve fasádě,
 • balkony a střešní římsy,
 • zahradní altánky,
 • podkroví a půdy rodinných domů,
 • garáže a různé technické místnosti,
 • stodoly a další hospodářské budovy,
 • prostory pod dřevěnou podlahou.

Proč jsou sršně pro člověka tak nebezpečné?

Většina lidí považuje sršně za extrémně nebezpečný hmyz. Pokud ovšem sršně nejsou podrážděné, obvykle se nechovají nijak zvlášť agresivně a lidí si spíše nevšímají. Přibližovat se k jejich hnízdu na méně než dva metry se však nedoporučuje. V jejich blízkosti se raději vyvarujte také všech prudkých pohybů, které by si sršně mohly vyložit jako hrozbu a pokus o útok.

Chcete sršní hnízdo bezpečně zlikvidovat? volejte na 736 226 368!

Samice sršňů a jejich dělnice jsou vybaveny silnými kusadly a žihadlem, které je spojené s jedovou žlázou. To slouží především k lovu potravy, ale v případě ohrožení ho mohou využít také k obraně. Sršní bodnutí u lidí vyvolává nepříjemnou bolest, mírné otoky a výrazné zarudnutí, citlivějším osobám však hrozí také rozvoj anafylaktického šoku. Štípnutí od sršně je nebezpečné především pro malé děti, pro starší a nemocné lidi, ale také pro alergiky.

Ačkoliv je sršní bodnutí výrazně bolestivější než to od včely nebo vosy, obsahuje zhruba 50krát méně jedu než žihadlo včelí a vosí. Na rozdíl od těchto druhů však sršně dokáží vystřikovat svůj jed až na vzdálenost 40 centimetrů, což při zasažení očí působí jako pepřový sprej. Extrémně jedovaté žihadlo obřího mandarínského sršně pak může způsobit lidem dokonce i smrt.

likvidace sršňůNa rozdíl od včely mohou sršně použít svá žihadla opakovaně, jelikož nejsou opatřena zpětnými háčky.

Hubení sršňů svépomocí

Objevili jste na půdě, v podkroví nebo na zahradě bzučící hnízdo a teď si marně lámete hlavu s tím, jak se zbavit sršňů, aniž byste si při tom nějak ublížili? Pokud se sršně usídlily v blízkosti vašeho obydlí, měli byste se mít na pozoru. Nedopatřením totiž můžete roj vyrušit a vyprovokovat hmyz k útoku. Rozhodně se proto nepouštějte do likvidace sršní vlastními silami.

kontaktujte naše odborníky z ASD Servis

Mnozí lidé se domnívají, že zvládnou sršně pod střechou nebo v dutině stromu zlikvidovat sami. Používají k tomu různé přípravky, jako jsou sprej na sršně, odpuzovače či osvědčené babské rady. Takové řešení však rozhodně nedoporučujeme! Jakýkoliv neodborný zásah do hnízda je totiž velice nebezpečný a pro alergika může být i smrtelný.

jak na sršněAčkoliv si sršně normálně udržují od lidí odstup, neodborná likvidace jejich hnízda může roj vyprovokovat k útoku.

Kdy mohou pomoci hasiči?

Poradila vám dobromyslná sousedka, že byste si na likvidaci sršního hnízda měli pozvat hasiče? Raději si tuto možnost dobře rozmyslete. Hasiči totiž přijedou pouze ve chvíli, kdy se hnízdo nachází na veřejném prostranství a bezprostředně ohrožuje něčí život. Může se tedy stát, že vaši situaci vyhodnotí jako vážnou, ale většinou vás spíš odkážou na pomoc specializované firmy.

Odborná likvidace sršního hnízda

Jak se zbavit sršní snadno a rychle? Nejlepším řešením je kontaktovat odbornou firmu, která tyto služby provádí na denním pořádku. Profesionálové totiž moc dobře vědí, které přípravky škůdce účinně vyhubí a jak se proti jejich bodnutí nejlépe bránit. Odbornou likvidaci sršního hnízda nabízí také naše firma ASD Servis.

Objednat likvidace sršního hnízda

Proč kontaktovat právě ASD Servis?

Pokud si na hubení sršňů pozvete naše odborníky z firmy ASD Servis, svého rozhodnutí určitě nebudete litovat. S dezinsekcí hmyzu a likvidací sršních hnízd máme více než 15 let zkušeností. Náš tým je profesionálně proškolený a disponuje tím nejmodernějším vybavením, které zajistí účinné vyhubení škůdců.

Jaké další výhody nabízíme?

 • Situaci řešíme rychle a diskrétně.
 • V Praze a okolí přijedeme do 2 hodin.
 • Zaručujeme 100% výsledek vyhubení.
 • Vždy dbáme na bezpečnost sebe i svého okolí.
 • Poskytujeme také poradenské služby.

Nevíte si rady, jak zničit sršní hnízdo? Otravují nebezpeční škůdci vás nebo vaše děti? Neváhejte a kontaktujte naši firmu ASD Servis. Zlikvidujeme sršně rychle, bezpečně a efektivně!