Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Likvidace vosího hnízda odbornou firmou

likvidacE vosího hnízda

Narazili jste na vosí hnízdo a potřebujete se ho rychle a bezpečně zbavit? Likvidace vosích hnízd není jednoduchá a rozhodně byste ji neměli podnikat na vlastní pěst. Když se totiž vosa cítí ohrožená, brání se svým ostrým žihadlem a může vás agresivně napadnout. Vosí bodnutí navíc nejsou jen bolestivá, ale představují velké nebezpečí zejména pro citlivé jedince, kteří jsou na vosí jed alergičtí.

V případě potřeby zajištění likvidace hnízda volejte 736 226 368

02: Likvidace vosího hnízda kontakt

Jak bezpečně poznáte vosu?

Vosy patří do skupiny hmyzu s názvem blanokřídlí. Na rozdíl od sršní, které jsou mohutnější a na jejich těle najdete žlutou, cihlovou i černohnědou barvu, jsou vosy menší a mají typický černožlutý pruhovaný zadeček. Dosahují délky zhruba 1,5 centimetru a mají dlouhé ostré žihadlo, které mohou použít opakovaně.

Podobně jako mravenci žijí vosy ve velkých koloniích, které čítají několik stovek až tisíc jedinců. Dospělé vosy se živí především nektarem z květů a přezrálými plody, lákají je ovšem také veškerá sladká jídla a slazené nápoje. Jejich larvy jsou ovšem dravé. Dělnice pro ně proto každý den loví drobný hmyz, který usmrcují svými kusadly a následně odnášejí do hnízda.

Likvidace vos

Vosy patří do skupiny hmyzu s názvem blanokřídlí, dosahují délky až 1,5 centimetrů a poznáte je podle typického černožlutého pruhovaného zadečku.

 

Proč jsou vosy nebezpečné?

Pokud v blízkosti svého obydlí objevíte vosí hnízdo, na nic nečekejte a začněte situaci okamžitě řešit. Vosy jsou totiž nevypočitatelné, a když se cítí být v ohrožení, okamžitě zaútočí. Nejde ovšem pouze o vyrušení celého roje, člověk na tento drobný hmyz může také nechtěně šlápnout ve vysoké trávě nebo ho vypije společně s limonádou, kde se vosa topí. Jedno bodnutí může navíc alergikovi nebo malému dítěti způsobit alergický šok či dokonce smrt.

Právě likvidací vosích hnízd se zabývají odborníci z naší firmy ASD SERVIS, kteří mají s tímto druhem služeb bohaté zkušenosti. Neváhejte nás proto kontaktovat a my vás nebezpečného hmyzu zbavíme!

Pokud vyrušíte vosí roj nebo pokud se vosy začnou cítit jakkoliv ohrožené, okamžitě zaútočí svými ostrými žihadly a domnělého útočníka pobodají.

Jak vypadá vosí hnízdo?

Vosí hnízda svým vzhledem připomínají kůru stromů. Ve skutečnosti se ale jedná o hmotu podobnou papíru, kterou si vosy samy vyrábějí z nakousaného dřeva smíchaného se slinami. Hnízda jsou díky tomu lehká a mají dobré izolační vlastnosti. V jednom takovém vosím příbytku žije celá kolonie, což může být klidně až 2 000 jedinců.

Kde se vosí hnízdo nachází?

Vosí hnízda můžete najít v lese, na loukách, na březích vod, ale také v blízkosti lidských obydlí. Vosy je typicky staví pod střechami domů, na půdách, v podkroví, ve starých kůlnách nebo třeba ve škvírách mezi fasádou a zateplením.

Výjimkou nejsou ani hnízda v dutinách stromů nebo příbytky ukryté v zemi, kde se nachází opuštěné nory po myších, hraboších a dalších hlodavcích.

Likvidaci vosího hnízda naše firma nejčastěji uskutečňuje:

  • v obytných prostorách rodinných domů, chat a chalup,
  • v ubytovacích provozech,
  • ve veřejných budovách.

Likvidace vosího hnízda

Vosy si svá hnízda staví ze speciální papírové hmoty, kterou vytvářejí z rozkousaného dřeva smíchaného se slinami.
V jednom takovém příbytku najdete až 2 000 jedinců.

Jak se zbavit vosího hnízda?

Lidé si často myslí, že zvládnou vosí hnízdo zničit svépomocí. Takové řešení ale v žádném případě nedoporučujeme, protože likvidace vosího hnízda rozhodně není jednoduchá. Můžete si při ní nejen ublížit, ale neodborný zásah roj často podráždí a vosy začnou být agresivní.

Chcete vosí hnízdo bezpečně zlikvidovat? Volejte ihned na 736 226 368!

Jestliže se chcete vos účinně zbavit, objednejte si na likvidaci jejich hnízda naši odbornou firmu ASD SERVIS. Na místo dorazí náš zkušený pracovník, který zhodnotí situaci a navrhne správné a bezpečné řešení vašeho problému.

Odbornou likvidaci vosích hnízd provádějí naši odborníci za pomoci moderních technologií a přípravků šetrných k lidem, zvířatům i životnímu prostředí.

Na co dbáme během likvidace vosího hnízda?

Naše firma spolupracuje se zákazníkem s cílem zajistit dobrý průběh a výsledek likvidace nebezpečného hmyzu. Proto vás ještě před samotným zásahem informujeme o všem, co je nutné vědět. Dozvíte se například, jak bude celý úkon probíhat, která pravidla byste měli jako zákazník dodržovat a jaký vývoj situace můžete zhruba očekávat.

Jakmile se naši specialisté pustí do provádění likvidace vosího hnízda, můžete počítat s tím, že kladou důraz na veškeré hygienické normy a předpisy. Nezapomínají na odborné vybavení, k hubení vos používají moderní technologie, aplikace a přípravky šetrné k lidem, zvířatům i okolnímu prostředí.

Jak probíhá odborné hubení vos?

  • hubení vos se obvykle provádí večer či brzo ráno (není to ale nutné),
  • k hubení vos naši pracovníci používají profesionální přípravky,
  • veškerá místa, kde se vosy vyskytují, ošetříme pomocí insekticidních postřiků či poprašů, aplikovaných pod tlakem do hnízda.

Likvidace vosího hnízda v Praze

Pokud si na likvidaci nebezpečného vosího příbytku objednáte naši firmu ASD Servis - stačí pouze zavolat na telefonní číslo 736 226 368 - naši zkušení pracovníci k vám po Praze dorazí již do 2 hodin.

Hubení vos pro nás představuje zpravidla jednorázovou záležitost, po prvním ošetření u nás tedy máte na likvidaci vos 100% záruku.

Odborný zásah likvidace vosích hnízd poskytujeme domácnostem i firmám. Kontaktujte ASD Servis na telefonním čísle 736 226 368.

Fotogalerie

Kam dál?

Jak se zbavit vos

Vosa je velice obtížný hmyz. Pro svá hnízda si s oblibou vyhledává blízkost lidských obydlí nebo si hnízdo postaví přímo v domě na půdě, v garáži či kůlně. 

Více informací
Jak se zbavit vos

Co odpuzuje vosy

Letní teplé dny přinášení spoustu radosti, ale i nepříjemnou společnost, jako jsou vosy. Je mnoho způsobů, jak vosy odpudit a tím snížit šanci na vosí bodnutí, které je nepříjemné a pro alergiky...

Více informací
Co odpuzuje vosy