Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368. V Praze dojezd do 2 hodin.

Co odpuzuje vosy

Co odpuzuje vosy?

Letní teplé dny přinášení spoustu radosti, ale i nepříjemnou společnost, jako jsou vosy. Je mnoho způsobů, jak vosy odpudit a tím snížit šanci na vosí bodnutí, které je nepříjemné a pro alergiky velmi nebezpečné. Pokud naleznete na vašem pozemku vosí hnízdo, zavolejte odbornou pomoc, zbytečně by mohlo dojít k vašemu zranění od naštvaného roje vos.

Profesionální hubení vos - volejte 736 226 368, cenová kalkulace zdarma.

Odpuzení vos

Pokud vás trápí vosí přítomnost, můžete zkusit některý mnoha způsobů, jak se jejich návštěvy vyvarovat.

  • Nenechávejte jídlo a slazené nápoje venku příliš dlouho. Jejich zápach přivábí vosy, protože se převážně orientují podle čichu. Jídlo mějte v košíku přikryté a vyndávejte z něj jen porci, kterou hned zkonzumujete. Pití mějte uzavřené v lahvi, sklenice můžete přiklopit pomocí podtácku.
  • Vyrobte si past na vosy. Na tuto pastičku vám stačí jedna pet lahev a nějaká forma návnady (sladký nápoj, pivo, kousky ovoce). Lahev v polovině přestřihněte a do dna nalijte návnadu, poté hrdlo lahve dejte vzhůru nohama do dna lahve. Vosa bude schopna vlézt dovnitř, ale nedostane se ven.
  • Čichové odpuzovače. Vosy nepoletí na místo, které zapáchá. Vosám nevoní směs nadrceného hřebíčku a citronové kůry.
  • Poslední radou je, že vosy neprovokujte mácháním rukama. Akorát zvýšíte jejich agresi a spíše na vás zaútočí.

Pokud vosa bodne někoho, kdo je alergický, okamžitě mu podejte léky a popřípadě zajistěte lékařskou pomoc.

Náš tip: Likvidace vos - v Praze a okolí.

Kam dál?

Likvidace vosího hnízda

Narazili jste na vosí hnízdo a potřebujete se ho rychle a bezpečně zbavit? Likvidace vosích hnízd není jednoduchá a rozhodně byste ji neměli podnikat na vlastní pěst. Když se totiž vosa cítí...

Více informací
Likvidace vosího hnízda

Jak se zbavit vos

Vosa je velice obtížný hmyz. Pro svá hnízda si s oblibou vyhledává blízkost lidských obydlí nebo si hnízdo postaví přímo v domě na půdě, v garáži či kůlně. 

Více informací
Jak se zbavit vos