Zajišťujeme hubení mravenců v Praze a okolí
Trápí Vás mravenci? Zavolejte na 736 226 368, provedeme jejich odbornou likvidaci.
Nastěhovali se k vám domů mravenci, kontaminují veškeré jídlo v kuchyni nebo ve spíži a bez dovolení si budují cestičky po celém vašem domově? Skoncujte s těmito nenápadnými škůdci snadno a rychle! Kontaktujte naši odbornou firmu ASD Servis a již se nebudete muset obávat jejich nechtěné přítomnosti.
Jak probíhá hubení mravenců
Pokud si na proces likvidace mravenců pozvete naši firmu, rozhodně nebudete litovat. Na místo okamžitě vyšleme naše odborné pracovníky, kteří mají s tímto druhem služeb bohaté zkušenosti a pomohou vám zbavit se nevítaných návštěvníků jednou provždy.
Volejte ihned na telefonní číslo 736 226 368 - v Praze přijedeme do 2 hodin!
Po příjezdu do zasaženého objektu nejprve identifikujeme, o jaký druh mravence se jedná. Následně navrhneme vhodný způsob hubení mravenců a zvolíme konkrétní prostředky, které budou na jejich likvidaci použity. Na hubení mravenců používáme vždy speciální návnady, které jsou vysoce účinné.
Pokládání návnad ovšem vyžaduje zkušenosti a velkou pečlivost. Také je třeba rozmístit je po celém objektu, jelikož se na místě může vyskytovat hned několik různých hnízd. Díky správně rozmístěným nástrahám se podaří bezpečně a hlavně účinně zlikvidovat celou kolonii a problém s přemnožením mravenců se tak jednou provždy vyřeší.
Kromě hubení mravenců provádíme i další likvidace hmyzu - zejména štěnic nebo švábů. Kontaktujte naši deratizační firmu ASD SERVIS a my vám pomůžeme se nevítaných škůdců rychle zbavit!
Odborníci používají k hubení mravenců speciální návnady, které účinně rozmístí po vašem
objektu, aby tak účinně zlikvidovali celou kolonii přemnožených škůdců.
Které druhy mravenců u nás žijí
Mravenci jsou inteligentní a v přírodě často také velice prospěšní. Jedná se o drobné blanokřídlé škůdce, kteří mohou dosahovat velikosti od několika milimetrů až po několik centimetrů. Vědci někdy označují mravence za sociální hmyz, jsou totiž známí především tím, že si zakládají obrovské kolonie, které mohou čítat statisíce nebo dokonce i miliony jedinců.
Ve volné přírodě střední Evropy žije kolem 100 druhů mravenců!
Na naší planetě se mravenci vyskytují téměř všude, nejvíce jim ovšem vyhovuje vlhké a teplé prostředí. Kromě lesů, palouků a zahrad se proto rádi stěhují také do lidských příbytků, kde mají dostatek potravy a znepříjemňují lidem každodenní život.
V České republice se můžete setkat hned s několika známými druhy těchto škůdců, v domácnostech ovšem nejčastěji škodí tyto druhy mravenců:
- mravenec obecný,
- mravenec domácí,
- mravenec faraon,
- mravenec drnový,
- mravenec dřevokazný.
Mravenci patří mezi blanokřídlý hmyz, dosahují velikosti od několika milimetrů až po několik centimetrů a zakládají si obrovské kolonie, které mohou čítat i miliony jedinců.
Mravenec obecný
Tento druh je velice drobný, má hnědou až šedočernou barvu, neleskne se a zadeček i tykadla má porostlé odstávajícími štětinkami. Jelikož není náročný a dobře snáší sucho i vlhká místa, u nás ho najdete prakticky kdekoliv. Žije na horách, ale i v nížinách, běžně se s ním ovšem setkáte také ve městech, na zahradách a v domácnostech.
Mravenec domácí
Mravenec domácí je spíše tmavohnědý a žije jak na venkově, tak i ve velkých městech. Hnízda si vytváří většinou v základech domů nebo v různých zídkách, často ale proniká také do lidských obydlí. Skrze balkonové dveře, neutěsněná okna a různé skuliny lezou tito mravenci do přízemí, jsou ale schopní nastěhovat se i do vyšších pater a na fasádě po nich poté zůstávají dlouhé cestičky.
Faraon
Mravenec faraon měří zhruba 2 milimetry a jeho zbarvení je žluté nebo světle hnědé. Jelikož se jedná o teplomilného škůdce, rád se zdržuje ve vytápěných domácnostech, kde se živí veškerými zbytky od sladkostí, přes syrové maso až po krmivo vašich domácích mazlíčků. Mravenci faraoni pro člověka představují nebezpečí hlavně z toho důvodu, že přenášejí různé choroby. Navíc se jich nelze zbavit pomocí běžných insekticidů, jelikož takové počínání je pouze podráždí a rozežene jedince po celém bytě.
Mravenec drnový a mravenec dřevokazný
Oba tyto druhy mají tmavohnědou až černou barvu. Mravence drnového poznáte podle hranatějšího tvaru hlavy, často si staví podzemní hnízda nebo se usazuje ve zdech či různých štěrbinách a přenáší zárodky různých onemocnění. Mravenec dřevokazný má naopak na zadečku výrazné lesklé proužky, buduje si svá hnízda ve dřevě a může napadat také dřevěné konstrukce obytných staveb.
Čím jsou mravenci nebezpeční
Mravenci sice mohou na první pohled působit zcela neškodně, pokud se ovšem přemnoží, stává se z jejich přítomnosti velký problém. V první řadě byste neměli zapomínat na to, že i mravenci potřebují potravu a nejčastěji se zabydlují právě v kuchyni nebo ve spíži. Dostanou se tak snadno k vašim zásobám a zbytkům jídla, které mohou zároveň kontaminovat bakteriemi.
Aby toho nebylo málo, mravenci vás mohou také poštípat a způsobit vám tak velmi agresivní alergickou kožní reakci. Tyto škůdce ale nemají rádi ani zahrádkáři. Mravenci na zahradě totiž ochraňují mšice, přenášejí je na mladé rostliny a mohou je dokonce ukrývat ve svých hliněných stavbičkách. Na oplátku od nich získávají sladkou medovici, kterou mšice běžně produkují.
Mravenci vás mohou také nepříjemně poštípat. Takové štípance pak rychle otečou, svědí a pálí, ale mohou také vyvolat nebezpečnou alergickou kožní reakci.
Existuje proti mravencům nějaká prevence
Nejcennější radou, kterou vám můžeme dát, je hlídat si pečlivě dobré utěsnění oken i dalších škvír a mezer, kudy by mravenci mohli vlézt do vašeho obydlí. To je samozřejmě důležité zejména v letních měsících, kdy jsou mravenci hodně aktivní a v bytech se hodně větrá. Jedině tak můžete nechtěné návštěvě těchto otravných malých škůdců předejít.
Kromě toho se doporučuje také skladovat potraviny v dózách nebo obalech a všechny sladké šťávy i sirupy vždy pečlivě zavírat. Na stole ani na kuchyňské lince by rozhodně neměly zůstávat žádné zbytky jídla. Ač se to nezdá, mravenec má totiž neuvěřitelně vyvinutý čich. V neposlední řadě samozřejmě platí, že je nutné dbát také na čistotu domácnosti.
Likvidace mravenců
Pokud v domácnosti přeci jen dojde k přemnožení mravenců, lidé bývají z této situace zoufalí a často si s nezvanými návštěvníky nevědí rady. Hledají proto "zaručené" rady, jak se mravenců zbavit a zkoušejí různé druhy volně dostupných insekticidních přípravků. Hubení mravenců vlastními postřiky ale rozhodně nedoporučujeme! Můžete je rozehnat po celém objektu a celou situaci tak ještě zhoršíte.
Běžně dostupné postřiky na mravence neúčinkují. Zavolejte raději odborníky!
Pokud se chcete přemnožených mravenců zbavit snadno, účinně a hlavně rychle, nejlepším řešením je pozvat si na to naši odbornou firmu ASD SERVIS, která si s nezvanými návštěvníky poradí za vás.
Deratizace mravenců x dezinsekce
Lidé někdy proces likvidace mravenců nesprávně nazývají deratizace mravenců, ve skutečnosti se však jedná o proces nazývaný dezinsekce.
Náš TIP: Jak se zbavit mravenců?
Kde se hubení mravenců nejčastěji provádí?
Mnoho českých domácností právem považuje mravence za naprostou noční můru. Ačkoliv se tito nevítaní návštěvníci většinou stěhují do lidských příbytků a jako své útočiště si nejčastěji zvolí kuchyni, kde mají neustálý přísun potravy, můžete se s nimi setkat také na mnoha dalších místech. Najdete je například ve stravovacích objektech a potravinářských provozech, dále také v různých ubytovnách i zdravotnických zařízeních.
Obvyklé úkryty mravenců zahrnují:
- kuchyně,
- spíže,
- odpadkové koše,
- stupačky,
- zdivo,
- prostory pod kobercem,
- další nepřístupná místa.
Jako své útočiště si mravenci nejčastěji volí kuchyni nebo spíž, protože tam mají dostatek potravy. Jsou schopní zkonzumovat téměř vše, od sušenek a sladkých šťáv, přes syrové i upečené maso až po krmivo vašich domácích mazlíčků.