Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368. V Praze dojezd do 2 hodin.

Ochrana proti holubům

Ochrana proti holubům - volejte 736 226 368

Nabízíme kompletní řešení jak se zbavit holubů:

Konzultace a nezávazná poptávka

Vypadají mírumilovně, ale když se uhnízdí na balkoně, střeše či zahradě, čeká vás těžká bitva. Řeč je samozřejmě o holubech, kteří si své příbytky zvykli stavět v blízkosti lidských domů a bytů, kde mají příznivé podmínky k obživě i hnízdění. Pokud se však již nechcete dále obávat, že po příchodu domů najdete pokálenou fasádu, balkon či auto, kontaktujte naši deratizační firmu ASD Servis. Vyřídíme za vás odchyt holubů nebo aplikujeme ochranné zábrany.

Holub domácí

Pokud se vám na balkoně usídlili holubi, s největší pravděpodobností se jedná o zdivočelou formu houba domácího (Columba livia forma domestica). Tito ptáci obvykle žijí ve velkých městech, kde tvoří velká hejna a svým trusem znečišťují veřejné prostory, budovy, auta i lidská obydlí a zahrady. Z toho důvodu je lidé považují za škůdce a snaží se jich co nejúčinněji zbavit.

Holubům domácím se někdy přezdívá věžáci, létající krysy nebo létající potkani. Jen v Praze jich žije více než sto tisíc a stejně jako v ostatních velkoměstech i zde představuje jejich přemnožení velký problém. Živí se různými semeny nebo organickými odpadky a hnízdí většinou na tvrdém povrchu, jako jsou půdy obytných domů, balkony, okenní parapety nebo třeba konstrukce mostů.

Zdivočelí holubi domácí, kterým se také přezdívá létající krysy, obvykle žijí ve velkých hejnech a živí se různými semeny nebo organickými odpadky.

Jaké nemoci mohou holubi přenášet?

Městské populace zdivočelých holubů představují pro člověka významný zdroj alergenů a holubí trus navíc může být kontaminovaný nejrůznějšími chorobami, jako je ornitóza, ptačí tuberkulóza nebo salmonelóza. V některých případech se člověk může nakazit prostřednictvím kontaktu s holubím trusem. Jindy se však mrtví či nemocní holubi mohou stát kořistí koček, které nákazu dále přenášejí na člověka nebo jiná zvířata.

V hnízdech holubů navíc přežívá také celá řada parazitů a roztočů, jako je například klíšťák holubí. Čím více holubího trusu, peří a uhynulých ptáků se v blízkosti vašeho objektu nachází, tím je větší pravděpodobnost výskytu alergických reakcí.

Lidé obvykle považují holuby za nepříjemné škůdce, protože svým trusem znečišťují budovy, zahrady, automobily i kulturní památky, obtěžují obyvatele měst hlukem a navíc přenášejí různé nemoci.

Jak proti holubům účinně bojovat?

Jakmile se na fasádě nebo na půdě objeví holubí hnízdo, někteří lidé zkoušejí hubení holubů svépomocí. To je ovšem velice obtížné a při neodborném zásahu může navíc dojít ke kontaktu s alergeny a choroboplodnými zárodky, které člověku způsobí nepříjemné zdravotní obtíže. Rizikový je také samotný úklid výkalů a uhynulých holubů.

Co proti holubům tedy nejlépe pomáhá? Existuje hned několik způsobů, jak zamezit holubům v přístupu na vaši půdu, balkon nebo třeba parapety. Jaké to jsou?

  • Ochranné sítě proti holubům na balkony
  • Plašiče a odpuzovače holubů
  • Silueta dravce proti holubům
  • Odchytové klece
  • Zábrana proti holubům - hroty a bodáky proti holubům

Co se týče sítí proti holubům, tato varianta bohužel nepůsobí příliš vzhledně, a z toho důvodu ji lidé používají především při ochraně památek nebo historických budov. Elektronické plašiče holubů sice dokáží prostřednictvím nepříjemného zvuku ptáky odehnat, ale ve větších městech se často stává, že jsou holubi na okolní hluk příliš navyklí a plašiče jim zkrátka nevadí.

S tím, jak se holubů rychle a účinně zbavit vám poradí naši odborníci z ASD Servis!

Někteří lidé považují za poměrně dobrou variantu ochrany proti holubům různé pachové či lepové odpuzovače, které by měly ptáky od návštěvy v blízkosti jejich domova odradit. Další častý způsob, který lidé volí, pokud se chtějí holubů zbavit svépomocí, je silueta či maketa dravce. Obvykle to však není příliš estetické řešení a ptáci si navíc na maketu havrana či jinou podobnou věc postupně zvyknou. Je proto lepší kontaktovat profesionály, kteří vás holubů zbaví rychle a účinně.

Profesionální likvidace holubů

Pokud chcete ochránit svůj dům či majetek proti holubům, ale nevíte si s těmito škůdci rady, nezoufejte. Neodkladně kontaktujte naše odborníky z firmy ASD Servis, kteří vám rádi odpoví na jakýkoliv dotaz a po konzultaci okamžitě navrhnou nejlepší možné řešení vaší situace. Doporučujeme však jednat rychle, jelikož holubi se velmi rychle rozmnožují a za rok jich můžete mít na zahradě dvojnásobek.

Volejte ihned na 736 226 368! Ochrana proti holubům nebyla nikdy snazší.

Úplné vyhubení holubů v okolí není technicky možné a v Praze byl dokonce odstřel těchto škůdců zakázán již před mnoha lety. Z toho důvodu naši odborníci z ASD Servis jejich populaci redukují prostřednictvím cíleného odchytu holubů, nebo se těmto nezvaným návštěvníkům snaží zamezit v okupování vašeho majetku pomocí hrotů, bodců a ostnů proti holubům

A jak je to s bezpečností? Odborníci z naší likvidační firmy ASD Servis při manipulaci se zábranami a odchytovým zařízením vždy používají ochranné obleky. Stejné to je i při úklidu ptačího trusu a uhynulých ptáků, takže se s holuby ani jejich trusem do přímého kontaktu vůbec nedostanou.

Hroty proti holubům

Hrotový systém neboli bodce proti holubům doporučujeme použít všude tam, kde ptáci sedávají, kde si vytváří hnízda a kde přespávají. Instaluje se především na rovných dlouhých plochách, jako jsou okenní parapety, římsy, okraje atik nebo třeba okapní žlaby. Tato poměrně levná ochrana proti holubům nedovoluje nevítaným návštěvníkům přistát a na ošetřenou plochu se postavit.

ochrana proti holubům na balko
Jedním z nejúčinnějších způsobů ochrany proti holubům jsou zábrany tvořené různými hroty, bodci a ostny, které nedovolují nevítaným návštěvníkům usednout na ošetřené plochy.

Odchyt holubů

Vyzkoušeli jste téměř vše a holubům se od vás stejně nechce pryč? Holuby je většinou těžké odlákat, protože velice rádi zůstávají na místě, kde se narodili a kde se mají dobře. Pokud nestačí ochrana parapetů proti holubům v podobě hrotů a bodců či ochrana proti holubům na balkon ve formě sítí, je třeba zvolit profesionální odchyt holubů.

Pokud nepomohou žádné plašiče, sítě ani odpuzovače holubů, je třeba přistoupit k profesionálnímu odchytu holubů prostřednictvím speciálních odchytových zařízení.

Na odchyt holubů používají naši odborníci z ASD Servis takzvaná odchytová zařízení. Veškeré odchytové klece na holuby řešíme individuálně a objednáváme je pouze na vyžádání. Po konzultaci se zákazníkem je následně umístíme do předem sjednaných prostor. Jakmile je odchyt úspěšný, holuby vždy likvidujeme podle zákona a dodržujeme všechny zákonné podmínky proti týrání zvířat.

Máte problém s nevítanými návštěvníky v podobě zdivočelých holubů? Neváhejte a kontaktujte naše odborníky z ASD Servis na čísle 736 226 368. V Praze přijedeme do 2 hodin!

Hroty proti holubům

Společnost ASD Servis zajišťuje instalaci ochranných hrotů, díky kterým se zabrání usedání ptáků, zejména holubům, na parapety, okapy, římsy apod.

Více informací
Hroty proti holubům

Likvidace holubího trusu

Věděli jste, že holubí trus patří do kategorie nebezpečného odpadu? Holubí trus může vyvolávat alergické reakce při nadýchání. Jsme ASD Servis a provádíme likvidaci holubího trusu téměř...

Více informací
Likvidace holubího trusu