Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Hubení potkanů

Odborné hubení potkanů - deratizace 

Našli jste v bytě potkaní trus, máte ohlodaný nábytek nebo doma cítíte typický myší zápach? V tom případě je možné, že se u vás přemnožili potkani.

Tito nenápadní hlodavci jsou velice inteligentní, přenáší řadu infekčních nemocí a zanechávají za sebou znatelné škody na majetku a potravinách.

Objednat hubení potkanů

zbavíme Vás potkanů rychle a bezpečně 

Zbavit se potkanů není snadné. Neváhejte pro nezávaznou konzultaci  kontaktovat naši deratizační firmu ASD SERVIS, která má v tomto oboru bohaté zkušenosti. Náš proškolený personál přesně ví, jak se nevítaných návštěvníků zbavit a pomůže vám hlodavce dostat z bytu pryč jednou pro vždy. Hubení potkanů provedená naší firmou je navíc rychlá a bezpečná.

Pro účinné vyhubení potkanů volejte 736 226 368

V Praze přijedeme do 2 hodin od zavolání!

Jak potkana poznáte

Potkan obecný (Rattus norvegicus) je velký myšovitý hlodavec, kterého si lidé často pletou s krysou. Délka jeho těla se pohybuje v rozmezí 16-27 centimetrů, samice jsou ovšem o třetinu menší než robustnější samci. Nápadným znakem potkanů jsou menší uši, tupější čenich a ocas kratší než tělo.

Potkani jsou všežraví hlodavci, kteří se nejčastěji živí různými obilovinami, semeny a zeleninou, v jejich potravě však nechybí ani maso nebo bílkoviny z ptačích vajec. V přírodě zakládají velké kolonie, samice totiž může být březí až šestkrát ročně a při každém vrhu porodí 5 nebo více mláďat. Díky rychlému rozmnožování a agresivitě jsou tito hlodavci v současné době rozšíření po celém světě

Jak rozeznat potkana od krysy

 • potkani jsou mohutnější než krysy,
 • oči potkanů jsou menší než u krys,
 • potkani mají krátké a mírně osrstěné ušní boltce,
 • hlava potkana je vepředu mírně zaoblená, hlava krysy je špičatější,
 • ocas potkana je šupinatý a krátký, krysa má ocas delší než tělo,
 • potkani mají světlejší srst než krysy (šedohnědé či hnědé odstíny),
 • samice potkanů mají 6 párů mléčných bradavek, krysy pouze 5 párů.

» Kromě potkanů Vás zbavíme i myší

Kde potkani žijí

Potkan je kosmopolitní hlodavec, který se díky námořní dopravě rozšířil z bažinatých oblastí Asie do celého světa. Nejčastěji se vyskytuje na temných a vlhkých místech, jako jsou například přízemí a sklepní prostory domů, kůlny, chaty a okolní zahrady nebo třeba městská kanalizace. Vždy dává přednost prostorům, kde má dostatečný přísun potravy a přístup k vodě.

Potkani jsou známí tím, že dobře plavou a šplhají. Na rozdíl od krys se ovšem nezdržují v podkroví, ani neběhají po trámech a střechách. Své doupě si často budují na zemi, většinou si vyhrabávají nory pod podlahou. Zahlédnout je můžete především v noci, když hledají potravu. Nejvíce čilí jsou po setmění a těsně před rozedněním.

05: Potkani ve sporáku
Výskyt potkanů

 

Jak potkan škodí?

 • ničí skladované potraviny trusem, močí a chlupy,
 • způsobuje znatelné škody na majetku,
 • může překousat elektrické kabely,
 • je schopný napadnout domácí zvířata,
 • přenáší infekční choroby,
 • přenáší parazity,
 • ruší obyvatele domácnosti šramotem.

Hubení potkanů svépomocí

Potkani jsou velice inteligentní hlodavci. Traduje se, že když objeví neznámou potravu, nejprve vyšlou své "ochutnavače", kteří ji vyzkouší jako první. Teprve pokud tento test přežijí, může se najíst i zbytek skupiny. To je mýtus! Ale jsou velice opatrní.

Při svých cestách využívají stejných tras a pokud jim dáte do této trasy návnadu, jsou schopni ji několik dní ignorovat. Díky své přizpůsobivosti jsou schopní přežít i působení různých jedů a hubících prostředků, hubení svépomocí je tedy velice náročné a často neúčinné.

Čím později se pro deratizaci potkanů rozhodnete, tím více vám hlodavci uškodí!

K hubení potkanů svépomocí lidé nejčastěji využívají volně prodejné jedy. Jedná se například o nástrahy, granule, pasty či prášky, které by měly během několika dní po pozření hlodavce usmrtit. Mají ovšem nižší množství účinné látky než chemikálie, které má k dispozici deratizační firma, a musíte je navíc pokládat do speciálních staniček, aby se k nim nedostali domácí mazlíčci nebo děti.

Přečtěte si, jak se zbavit potkanů

Další způsoby hubení potkanů:

 • pasti na hlodavce,
 • živolovné klece na potkany,
 • ultrazvukové odpuzovače potkanů.

Profesionální hubení potkanů od ASD

Naši odborníci důsledně varují před prováděním hubení potkanů vlastními silami. Potkani jsou totiž silnější, útočnější, dravější a také odolnější než krysy.

Zbavte se potkanů jednou pro vždy. Kontaktujte deratizátory z ASD SERVIS!

Jestliže se u vás potkani přemnoží, žádné volně dostupné prostředky vás nezachrání. Hubení hlodavců s nimi trvá poměrně dlouho a funguje pouze v případě, že doma máte potkanů málo. Jestliže se tedy chcete zbavit potkanů rychle a bezpečně, zapomeňte na hubení svépomocí a kontaktujte naše odborníky, kteří mají s likvidací nevítaných návštěvníků bohaté zkušenosti.

Jak hubí potkany naši odborníci

Pokud jste si na hubení potkanů objednali deratizační firmu ASD SERVIS, udělali jste dobře. Navštívíme vás v domluveném termínu a důkladně prověříme zasažený objekt. Po odhalení všech rizikových míst, kudy potkani pronikají dovnitř, vám poradíme, jak se jejich nevítaným návštěvám účinně bránit.

Naši deratizátoři k hubení potkanů používají tzv. inteligentní pasti neboli staničky, které rozmístí na vybraná a schválená místa. Aby bylo hubení škůdců úspěšná, v průběhu následujících dvou týdnů k vám naši odborníci přijedou ještě třikrát. Během návštěvy doplní speciální návnadu do staniček a odstraní již zlikvidované hlodavce.

Jak potkanům předcházet?

Omezit výskyt potkanů není snadné, ale přispět k tomu může každý z nás. Důležité je udržovat pořádek na celém pozemku, což zahrnuje nejen dům či byt, ale také různé sklepy, kůlny nebo okolí kontejnerů. Veškeré potraviny uschovejte v uzavíratelných dózách a na odpadky si pořiďte pevné a kvalitní popelnice.

Dalším způsobem prevence je kontrola kanalizace a všech děr, které do objektu vedou a kudy by se případní škůdci mohli dostat dovnitř. Když chcete tyto díry ucpat, musíte to provést pomocí materiálu, který hlodavci neprokoušou. Tmel nebo dřevo jsou proto nevhodné. Nezapomeňte také na větrací otvory, které byste měli opatřit silným a hustým železným pletivem.

Víme nejen jak vyhubit potkany, ale i ostatní škůdce! Kontaktujte nás na čísle +420 736 226 368.

 • Potkan je velký myšovitý hlodavec, který se živí obilovinami, semeny nebo zeleninou, ale nepohrdne také masem či bílkovinami z ptačích vajec.
 • Potkany najdete nejčastěji na temných a vlhkých místech, jako jsou například sklepy, kůlny nebo městská kanalizace.
 • Potkani zakládají velké kolonie, protože samice může být březí až šestkrát ročně, a díky své odolnosti a dravosti se rychle šíří po celém světě.
 • Pokud se potkani v domácnosti přemnoží, je nutné kontaktovat odborníky na deratizaci, kteří k jejich hubení používají speciální pasti s názvem staničky.

Objednat deratizaci potkanů

Fotogalerie