Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Hubení a odchyt kun

Zajistíme odchyt kun

Není ničím výjimečným, když se vám na půdu nastěhuje kuna. Určitě byste ji rádi pomocí vlastních sil a prostředků vypudili pryč, ale přesvědčit kunu, aby si našla jinou noclehárnu, je nesnadné. S odchytem kun se neváhejte obrátit na odborníky - volejte 736 226 368.

Deratizační firma ASD SERVIS specializující se na deratizaci, dezinsekci a dezinfekci Vám s tím pomůže. Obrátit se na naši společnost bude v tomto případě nejvhodnější řešení, protože kuna se řadí do chráněných šelem. Navíc kuny jsou plaché a velmi chytré, což znesnadňuje její odchycení pomocí pastí. 

Jak poznám, že mám kunu v objektu?

Kuna je známa především tím, že rozkousává izolace. Poznat ji ale můžeme i díky tomu, že trus kun velice páchne. A v neposlední řadě se jedná o nočního tvora, kde jeho řádění v noci může narušit váš spánek. Boj s kunou je náročný a výsledek nejistý, zavolejte odborné firmě o pomoc s odchytem.

Kuna je malá a štíhlá šelma z čeledi lasicovitých. Na území ČR žijí dva druhy, kuna lesní a kuna skalní.

Kuny a automobil

Kuna dokáže řádně znepříjemnit život řidiče. Pokud si vyhlédne vaše auto, umí jej zcela paralyzovat. Dokáže se totiž dostat do motoru auta, kde překousává elektroinstalaci. Možnost garážového stání nemá ale zdaleka každý, a tak nezbývá nic jiného, než zavolat deratizační firmu, která si s touto šelmou hravě poradí.

Odchycení kuny 

Dle zákona nesmí být kuna týrána či usmrcena! Jediným povoleným způsobem je odchyt kuny do sklopců.

Trápí Vás kuny? Kontaktujte naší odbornou deratizační firmu ASD SERVIS. Působíme ve všech městských částech Prahy.

Kuna je zástupce dvou rodů šelem z čeledi lasicovitých. Jsou to štíhlé, malé šelmičky, které aktivně loví. Velikostně se dají přirovnat ke kočce. Mnozí lidé si myslí, že kuna je hlodavec, ale není tomu tak! Hlodavce pouze konzumuje.

O KUNÁCH

Na území ČR žijí dva druhy kun:

  • Kuna lesní (Martes martes)
  • Kuna skalní (Martes foina)

Kuna lesní

Kuna lesní je středně velká šelma s dlouhým huňatým ocasem a světle hnědě, čokoládově až černě zbarvenou srstí. Od jiných lasicovitých ji můžeme rozeznat podle celkem velkých ušních boltců.

Kuna skalní

Kuna skalní má dlouhé štíhlé tělo s hedvábnou srstí a bílou náprsenkou. Dorůstá délky 30-50 cm, z toho ocas dosahuje délky až 20 cm a váhy až 2,3 kg.

Čím se kuna živí?

Kuny aktivně loví malá zvířata, většinou hlodavce. Nepohrdnou ani ptáky a jejich vejci. Kuna lesní často loví i veverky.

Fotogalerie