Profesionální deratizace krys u ASD SERVIS
Pokud jste si na vyhubení krys pozvali odborníky z deratizační firmy ASD SERVIS, rozhodně nebudete litovat. Náš proškolený tým má s likvidací hlodavců dlouholeté zkušenosti a moc dobře ví, jak na krysy nejlépe vyzrát. Zajišťujeme navíc nejen deratizaci v interiéru a exteriéru, ale také pravidelné preventivní pokládky monitorovacích zařízení.
Své služby poskytujeme v oblasti Prahy 1 až po Prahu 10 a okolí. Jakmile naše pracovníky telefonicky kontaktujete, na místo dorazíme do 2 hodin. Zákazníkům navíc poskytujeme 100% záruku vyhubení všech nezvaných návštěvníků.
Kde hubení krys nejčastěji provádíme?
- V obytných domech či bytech
- V hospodářských zařízeních
- Na půdách a ve stodolách
- Ve firmách a potravinářských provozech
Jak probíhá zásah profesionálů?
Po telefonické domluvě na místo vyšleme našeho odborného pracovníka, který zhodnotí situaci zamoření a navrhne nejlepší řešení, jak se zbavit krysy ve vašem objektu. Samotnou likvidaci hlodavců provádíme pomocí inteligentních pastí označovaných jako staničky. Ty obsahují speciální návnady, které krysy přilákají.
Staničky představují poměrně šetrný způsob, jak se zbavit potkanů a krys. V období prvních dvou týdnů do nich naši pracovníci třikrát doplní návnadu a zajistí také odstranění uhynulých hlodavců. Zároveň vám také rádi poradí, jak dalšímu přemnožení krys do budoucna předejít, a rádi si s vámi domluví pravidelnou preventivní deratizaci.
Nevíte si rady, jak zlikvidovat krysy, které vám otravují život? Pomohou vám naši profesionálové z deratizační firmy ASD SERVIS! Po Praze garantujeme příjezd do 2 hodin.
Zahlédli jste na půdě velkého hlodavce, který rychle šplhá a nedělá mu problém pohybovat se ve výškách? V tom případě by to mohlo znamenat, že se u vás přemnožily krysy. Na nic nečekejte a zavolejte si na pomoc naše odborníky z deratizační firmy ASD SERVIS. Zlikvidujeme škůdce rychle, účinně, ale také humánně.
Jak poznám krysu?
Krysa obecná (latinsky Rattus rattus) je středně velký hlodavec, který patří do čeledi myšovitých. Má černé nebo tmavě hnědé zbarvení, hladkou srst a špičatý čenich. Co se týče rozměrů, dorůstá až do velikosti 25 centimetrů a váží zhruba 200–250 gramů. Ocas je dlouhý stejně jako tělo a najdete na něm více než dvě stovky okrouhlých rohovitých prstenců.
Krysa obecná je myšovitý hlodavec, který přebývá v blízkosti lidských obydlí a nejaktivnější je za soumraku.
Rozdíl mezi krysou a potkanem
Zatímco běžnou šedou myš už na vlastní oči viděl kde kdo, potkani a krysy většině lidí splývají. A není divu. Tito hlodavci jsou si totiž velice podobní. Ale pozor! Krysa a potkan rozhodně nejsou to samé. Jak tedy krysu od potkana bezpečně odlišit?
- Krysy jsou celkově drobnější než potkani.
- Krysy mají tmavší srst a bývají zbarvené spíše do černa.
- Ušní boltce krys jsou větší a holé, potkani mají uši malé a osrstěné.
- Krysa má dlouhý, štíhlý a jednobarevný ocas, který je delší než tělo.
- Hlava krysy je špičatá, u potkana je spíše zaoblená.
- Samice krys mají 5 párů mléčných bradavek, samice potkanů 6 párů.
- Krysy vyhledávají sušší místa, potkani spíše tmavé a vlhké prostory.
Kde a jak krysy žijí?
Krysy pravděpodobně pochází z jihu Asie, ale dnes jsou rozšířené prakticky ve všech teplejších oblastech světa. Kromě toho, že samy aktivně osidlovaly nová území, se jejich výskyt postupně rozšířil také s rozvojem lodní dopravy a rozvozem potravin do cizích zemí. V naší republice žijí hlavně v severních a středních Čechách, ale oblast jejich výskytu se pomalu rozšiřuje.
Nevíte, jak se zbavit krys? Zavolejte si na pomoc odborníky z ASD SERVIS!
Co se týče hnízdění, krysy se většinou zabydlují v lidských domácnostech nebo v jejich těsné blízkosti. Jedná se o suchomilné hlodavce, kteří skvěle šplhají a dokáží se rychle pohybovat po trubkách či kabelech elektrického vedení. Z toho důvodu si hnízda staví spíše ve vyšších patrech domů, v sýpkách, v podkroví nebo na půdách. Jsou aktivní hlavně večer a své cestičky si označují pachovými značkami.
Krysy si své úkryty většinou staví na sušších místech a žijí ve skupinách, které mohou zahrnovat až 60 jedinců.
Jaké škody mohou krysy způsobit?
Krysy jsou všežravci, kteří jsou schopní zkonzumovat živočišnou stravu, ale obecně preferují rostlinnou potravu, kam patří různá semena, zrní či dužnaté plody. Velké škody mohou způsobit v sýpkách a hospodářských budovách, kde si vytváří hnízda a konzumují obilí, zeleninu, brambory či krmné směsi. Dále jsou zodpovědné za tyto problémy:
- Přenáší infekční nemoci a různé parazity.
- Zanechávají za sebou tmavý oválný trus vřetenovitého tvaru.
- Potraviny a majetek znečišťují svou močí, výkaly a chlupy.
- Ohlodávají potraviny, nábytek i další předměty denní potřeby.
- Všude kolem sebe šíří nepříjemný myší zápach.
Ačkoliv krysy dávají přednost rostlinné stravě, jsou schopné zkonzumovat téměř cokoliv.
Likvidace krys svépomocí
Ačkoliv se dnes častěji setkáte s myší či potkanem, není vyloučeno, že se ve vašem objektu přemnoží také krysy. Co ale v takové situaci dělat a jak vyhubit krysy rychle a diskrétně? Spoustu lidí určitě napadne, že na hlodavce vyzrají svépomocí. Takové řešení však rozhodně nedoporučujeme! Zbytečně totiž přijdete o svůj čas i těžce vydělané peníze.
Jed na krysy ani ultrazvukové plašiče vám nepomohou. Volejte na 736 226 368!
Na trhu jsou v dnešní době k dispozici různé jedy na krysy, pasti na krysy, ultrazvukové plašiče a deratizační boxy, které slibují stoprocentní účinnost. Pokud se však hlodavci ve vašem objektu již přemnožili, tyto prostředky mohou krysy spíše vyrušit, podráždit a rozehnat na další místa. Jak krysa, tak i potkan a myš jsou navíc významnými přenašeči infekčních chorob a jakýkoliv kontakt s živými či mrtvými hlodavci může být pro člověka nebezpečný.
Co dělat při nálezu krysy?
Našli jste doma, na zahradě či v hospodářském zařízení krysu, nebo máte alespoň podezření, že by se mohlo jednat o tohoto nebezpečného hlodavce? V tom případě rozhodně na nic nečekejte. Doporučujeme okamžitě kontaktovat naši deratizační firmu ASD SERVIS na telefonním čísle 736 226 368. Náš proškolený tým zařídí hubení krys za vás!
Na hubení krys je nejlepší pozvat si odborníky. Neodborná deratizace totiž může škůdce vyrušit a podráždit.