Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Hubení hlodavců a jejich odborná likvidace

Hlodavci 

Přemnožily se vám v domácnosti myši, na půdě se to hemží krysami nebo máte problém se všudypřítomnými potkany? Hlodavců se bohužel svépomocí jen tak nezbavíte. Raději proto kontaktujte naše odborníky z firmy ASD Servis, kteří provádí jak deratizaci, tak i následnou preventivní ochranu.

Potřebuji konzultaci nebo kalkulaci

Provádíme profesionální hubení hlodavců v Praze a okolí

Chcete se otravných škůdců jednou provždy zbavit, ale sami si s jejich přemnožením nevíte rady? V takovém případě je ideálním řešením profesionální deratizace. Jedná se o proces hubení hlodavců, jako jsou právě myši, krysy a potkani, a provádí se z důvodu ochrany lidského zdraví i majetku.

Deratizace hlodavců je součástí ucelené ochrany proti škůdcům, která se odborně označuje jako DDD (deratizace, dezinsekce, dezinfekce). Nejčastěji se provádí v domácnostech či různých sklepních prostorách, ale také ve firmách nebo hospodářských budovách a méně často i ve volné přírodě.

Hubení hlodavců se rozumí: 

Rozsah a četnost deratizace

Odborná likvidace škůdců se dále dělí také podle toho, jak často ji deratizátoři provádí. V případě akutního přemnožení je nutné zvolit jednorázovou ohniskovou deratizaci, kdy se účinek projeví již během několika dnů, ale bývá pouze krátkodobý. K ochraně většího území je poté určena celoplošná deratizace.

Aby se škůdci zbytečně nerozšířili a nezaplavili vaši domácnost či firmu, je dobré objednat si pravidelnou preventivní deratizaci. Ta se obvykle provádí na jaře a na podzim, ale v případě potravinářských provozů a zemědělských zařízení to může být i čtyřikrát ročně. Účinky bývají dlouhodobé.

Hubení hlodavců svépomocí

Lidé si často myslí, že jsou schopní zbavit se hlodavců vlastními silami. Důvody mohou být různé – někteří chtějí hlavně ušetřit a jiní se zase bojí odmítavé reakce sousedů, kteří by se v případě příjezdu profesionální firmy mohli o přemnožení hlodavců dozvědět. Pokud se však nejedná o jednorázový výskyt, hlodavců se svépomocí nikdy nezbavíte!

Máte problém s přemnoženými hlodavci? Kontaktujte odborníky z ASD SERVIS!

Neodborné hubení škůdců vlastními silami rozhodně nedoporučujeme. Ačkoliv granule na hubení hlodavců a další běžně dostupné pasti, jedy a návnady na hlodavce možná stojí méně, obvykle bývají absolutně neefektivní. Celou situaci s nimi navíc můžete zhoršit a poškodit své zdraví či majetek. Jakákoliv manipulace s hlodavcem totiž může zvýšit riziko nakažení infekčními chorobami.


Likvidaci hlodavců vlastními silami nedoporučujeme. Kontakt s živými či mrtvými hlodavci může být nebezpečný.

Proč se s deratizací hlodavců obrátit na ASD SERVIS

Máte problém s přemnoženými hlodavci? V tom případě doporučujeme včas kontaktovat naši společnost ASD SERVIS. Naši zkušení pracovníci provádí deratizaci myši, krys i potkanů, ale také následnou preventivní ochranu. Nabízíme vše od monitorovacích pokládek až po plošné zásahy v interiéru a exteriéru.

V Praze garantujeme příjezd do 2 hodin! Volejte 736 226 368.

A proč si na hubení hlodavců pozvat právě nás? Naši zaměstnanci mají s tímto druhem služeb dlouholeté zkušenosti a zajišťují maximálně profesionální likvidaci hlodavců. Zásah je vždy rychlý a bezpečný, garantujeme 100% úspěšnost a kromě toho dbáme také na naprostou diskrétnost. Hlodavce můžeme vyhubit již během jedné návštěvy zasaženého objektu!

Místa, kde nejčastěji zasahujeme:

 • rodinné domy a byty,
 • sklepy, garáže a technické místnosti,
 • potravinářské provozovny,
 • hotely a ubytovny,
 • domovy pro seniory,
 • hospodářská zařízení,
 • firmy a další průmyslové objekty,
 • školy, nemocnice a jiné veřejné komplexy.

Jak zásah našich deratizátorů vypadá

Pokud si na likvidaci hlodavců pozvete naše odborníky, nebudete litovat. Deratizační firma ASD SERVIS působí v celé oblasti Prahy 1 až po Prahu 10 a okolí. Jakmile nás kontaktujete, na místo dorazíme do 2 hodin. Naši pracovníci poté zkušeným okem zhodnotí situaci zamoření a navrhnou efektivní řešení vaší situace.

Hubení hlodavců provádíme prostřednictvím pokládání nástrah, které jsou buď prázdné, nebo smíchané s kousky potravin. Ve většině případů se ukládají do tzv. deratizačních staniček, což jsou speciální boxy, kam se nedostane nikdo jiný než škůdce, kterého si přejete zlikvidovat. Podle toho, zda se jedná o myši, krysy nebo potkany, dodáváme staničky v různých velikostech.

Máte problém s všudypřítomnými hlodavci? Neodkladně volejte na 736 226 368. Přijedeme do 2 hodin!

Pro zjištění orientačních cen přejděte na ceník deratizace.

Nejčastější druhy hlodavců na našem území

Ať už žijete ve starším bytě, kde se moc často neuklízí, nebo vaše domácnost oplývá čistotou, mohou se k vám nepozorovaně nastěhovat nebezpeční škůdci. A to stejné samozřejmě platí také v případě velkých firem, skladů nebo potravinářských provozů. Pokud se navíc jedná o hlodavce, sami se jich rozhodně nezbavíte.

Vyřešíme váš problém s hlodavci snadno a rychle. Volejte na 736 226 368!

Se kterými druhy hlodavců se deratizátoři v českých domácnostech a firmách musí potýkat nejčastěji? Mezi nejrozšířenější druhy se řadí myši a potkani,  velice ojedinělý je také výskyt krys.

Hubení hlodavců - myši

Myš domácí je drobný hlodavec, který má krátkou žlutohnědou či světle šedou srst, dorůstá zhruba do velikosti 9 centimetrů a má dlouhý tenký ocásek. Tito škůdci jsou dobří plavci, ale zároveň umí i skvěle šplhat a skákat. Živí se především různými semeny a lidskými potravinami, ale jedná se o všežravce, kteří jsou schopní pozřít téměř cokoliv.

Na podzim nebo v průběhu zimních měsíců se myši obvykle stěhují do lidských domácností. Na suchých místech si vytváří hnízda, velice rychle se množí a mohou kolem sebe roznášet vysoce infekční choroby, jako je tularémie či salmonelóza. Přítomnost myší v domácnosti poznáte podle následujících znaků:

 • nepříjemný myši zápach,
 • neustále se ozývající škrábavé zvuky,
 • ohryzané potraviny a nábytek,
 • drobný černý trus, který připomíná rýžová zrníčka.

Pro více informací o potkanech přejděte na hubení myší.

Myš domácí je drobný škůdce, který obvykle žije v blízkosti lidí, na jejichž přítomnost si velice rychle zvykne.

Hubení hlodavců - krysy

Krysa obecná je středně velký hlodavec, který svým vzhledem připomíná potkana. Krysy jsou ovšem na rozdíl od potkanů drobnější, mají tmavší srst, špičatější hlavu, větší uši a ocas delší než tělo. Velmi dobře šplhají, často se pohybují po kabelech elektrického vedení a svá hnízda si budují třeba v konstrukcích budov. Stejně jako další hlodavci patří mezi přenašeče nebezpečných infekčních chorob.

Ačkoliv se krysy rychle množí, v českých domácnostech jsou tito škůdci poměrně vzácní. Obvykle je najdete ve vyšších patrech stodol či sýpek, nebo také na půdách hospodářských budov. Přítomnost krys ve vašem obydlí opět signalizují typické znaky, které zahrnují třeba charakteristický myší zápach, trus vřetenovitého tvaru, krysí nory nebo škody na majetku a potravinách.

Pro více informací o potkanech přejděte na hubení krys.


Krysa obecná patří mezi suchomilné hlodavce. Obvykle žije ve skupinách, které mohou zahrnovat až 60 jedinců.

Hubení hlodavců - potkani

Potkan obecný je velký myšovitý tvor, který dorůstá do velikosti 16–27 centimetrů. Tento druh hlodavce je mohutnější než krysa, má hnědou či šedohnědou srst, tupý čenich, malá ouška a ocas kratší než samotné tělo. Velice rychle se rozmnožuje a po celém světě je známý také díky své agresivitě a inteligenci.

Svá hnízda si potkani nejraději tvoří na temných místech, kde je dostatečně vlhko. Z toho důvodu se zabydlují ve sklepních prostorách, v různých kůlnách nebo také v městské kanalizaci. Ačkoliv dobře plavou a šplhají, jejich nory se obvykle vyskytují pod podlahou. Potkani mohou v domácnosti napáchat obrovské škody:

 • přenášejí infekční choroby a parazity,
 • mohou napadnout domácí mazlíčky,
 • ničí skladované potraviny svou močí a chlupy,
 • zanechávají po sobě oválný trus,
 • okusují nábytek i kabely,
 • jsou zodpovědní za šramot a nepříjemný zápach.

Pro více informací o potkanech přejděte na hubení potkanů.


Na rozdíl od krys je potkan obecný mohutnější, má menší ouška a jeho ocas je kratší než samotné tělo.

Pro rychlé vyhubení hlodavců volejte 736 226 368!

Fotogalerie