Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Plašič myší

Plašič myší

Jedná se elektronické zařízení, které generuje zvuk o vysoké frekvenci (ultra zvuk). Ten plaší hlodavce z prostorů, kde je plašič umístěn. Dají se použít proti celé škále hlodavců, jako jsou myši, potkani nebo krysy. Nejčastěji plašeným hlodavcem je myš – plašič myší. Plašení myší není stoprocentně účinné, proto doporučujeme vyhledat odbornou deratizaci.

Funkce plašiče

Plašiče hlodavců jsou k dostání ve dvou variantách, a to jako plašiče ve slyšitelném pásmu (zvukové) anebo ultrazvukové plašiče.

  • Zvukové plašiče vydávají zvuk, který slyší lidé i domácí zvířata. Proto je velmi složité takovýto přístroj použít. Nemá smysl ho umisťovat do obytných prostorů, ale ani do venkovních zón. Pokud si budete chtít pořídit plašič, zvolte raději ultrazvukový.
  • Ultrazvukový plašič vydává zvuk o velmi vysoké frekvenci, jež je pro člověka neslyšitelná. Některé plašiče vydávají zvuk na takové frekvenci, aby nerušil ani domácí mazlíčky, ale to je velmi ojedinělé. Problémem je, že nepoznáte, jestli přestal plašič fungovat, nebo se vybily baterie. Samozřejmě jsou k dostání plašiče s přípojkou do zásuvky.

Použití

Valná většina plašičů je konstruována na vnitřní použití. Musíte počítat s tím, že zvuk neprochází pevnými objekty. Odrazivost zvuku od objektů se využívá pro vetší pokrytí v místnosti. Zvuk je pro hlodavce velmi nepříjemný, ale platí, že hlad je silnější než nepříjemný zvuk. Myši si mohou na danou frekvenci navyknout, proto plašiče mění zvukové frekvence.

Kam dál?

Jak se zbavit myší

Objevili se u vás doma nezvaní návštěvníci v podobě malých myší a vy teď nevíte, jak se jich zbavit? Na internetu koluje spousta „osvědčených“ rad, které by vám údajně měly...

Více informací
Jak se zbavit myší

Odpuzovač myší

Pokud se u vás objevily myši, tak máte dvě řešení, jak se s nimi vypořádat. Prvním je odborná deratizace, ta bývá velmi účinná a spolehlivá. Tím druhým řešením je nákup odpuzovače myší. Odpuzovače...

Více informací
Odpuzovač myší

Pastičky na myši

Pokud vás trápí myš, můžete využít mnoha způsobů, jak se jí zbavit. Jedním řešením jsou pastičky na myši. Umisťují se v oblastech, kde se vyskytuje nežádaný hlodavec a ten je do pasti nalákán...

Více informací

Jak vyrobit past na myši

Myš - malý chytrý hlodavec, kterého není snadné se zbavit. Krysi jsou sice ostražitější než myši, ale i tak není radno myši podceňovat. Nejefektivnějším způsobem deratizace je jed na...

Více informací

Jed na myši

V dnešní době se používají bezpečnější rodenticidy, které jsou zároveň účinnější. Tyto látky narušují srážlivost krve (podobné jako lék warfarin).

Více informací