Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Sanace bytu po zemřelém

Sanace bytu po zemřelém

Pokud Vám do života vstoupila smrt blízké osoby, budete kromě organizace pohřbu a administrativy pravděpodobně řešit také vyklízení pozůstalosti. A v případě, že dotyčný zemřel ve vlastním bytě, bude potřeba provést i jeho důkladnou sanaci (dezinfekci).

Potřebujete provést sanaci po zemřelém? Zavolejte na 736 226 368 a my za Vás vše vyřešíme. Tyto služby poskytujeme po celé ČR.

Co je to sanace po zemřelém a kdy se provádí

Cílem sanace po zemřelém je odstranit škody a učinit prostor opět obyvatelným. Dezinfekce objektů se provádí v momentě, kdy k úmrtí došlo přímo v domě či bytě, ve kterém dotyčný žil. Jednoduše řečeno, jedná se o rozsáhlý úklid po mrtvole, jehož cílem je:

  • odstranit nebezpečné hnilobné bakterie,
  • zlikvidovat kontaminované materiály,
  • zbavit se zápachu po zemřelém,
  • provést dezinsekci hmyzu po zemřelém.

Dezinfekce bytu s profesionální firmou

Náročná práce, jakou je sanace bytu po zemřelém, patří vždy do rukou profesionálů. Pouze ti jsou proškoleni tak, aby věděli, jak v konkrétních případech postupovat, a to způsobem, který je efektivní a bez zdravotních rizik. Samotná dezinfekce bytu může být pro běžného člověka bez profesionálního vybavení nebezpečná, a to například v momentě, kdy je potřeba uklidit byt, ve kterém mrtvé tělo pobývalo delší dobu.

03: Úklid po zemřelém

Pro běžného člověka může být dezinfekce bytu po zemřelém nebezpečná. Nechte tuto činnost na profesionální firmě.

 

Co se děje s mrtvým tělem?

Bezprostředně po úmrtí dochází v těle k hnilobným procesům, které mají velmi rychlý postup. V případě, že se mrtvola v bytě nachází dlouhodobě, její pozůstatky postupně prosakují do okolního vybavení. Důsledkem toho je silné znečištění a velmi nepříjemný zápach, který časem proniká do všech místností a ulpívá na veškerém vybavení.

Silný zápach a znečištění nepředstavují jediný problém. Tlející ostatky jsou totiž lákadlem pro okolní hmyz. Ten mrtvé tělo kolonizuje za účelem potravy či úkrytu. V těchto podmínkách se navíc velmi rychle množí. Pach potu, krve a masa přiláká zejména druhy, jako jsou hrobaříci, sýrohlodky a hrbilky, které musejí být odstraněny následnou dezinsekcí.

02: Sanace bytu po zemřelém

Společně se sanací objektu je někdy nutné provést také dezinsekci.

Sanace bytu po zemřelé u ASD SERVIS

Chcete mít jistotu kvalitně odvedené práce bez zdravotních rizik? Obraťte se na firmu ASD SERVIS, která úklid po zemřelém provádí bezpečně, precizně a v co možná nejkratším čase. Samozřejmostí jsou i rozumné ceny.

V rámci sanace po zemřelém provádíme:

  • Odstranění veškerého kontaminovaného materiálu
  • Provedení kompletní mechanické očisty, dezinfekci a případně také dezinsekci
  • Neutralizaci veškerých zápachů před a po úklidu
  • Přistavení kontejneru na kontaminované, poškozené a nepotřebné věci
  • Odvezení nekontaminovaného odpadu a nepotřebných věcí na skládku či do sběrného dvora

Potřebujete provést sanaci po zemřelém? Naše služby poptávejte na telefonním čísle 736 226 368. Přijedeme za Vámi po celé Praze a jejím okolí.

Průběh sanace

Rozsah sanace závisí na době od úmrtí, místu úmrtí a stadiu rozkladu těla zemřelého.

Základním a standardním postupem je provedení dezinfekce prostor, ve kterých byl zemřelý nalezen. Dezinfekce zajistí vyčištění prostoru a předmětů od všech patogenních mikroorganismů (bakterií, virů, hub a plísní) a zamezí sekundárnímu šíření a výskytu infekcí. Dezinfekci provádíme kombinovanou metodou - dvoufázovou dezinfekcí. Nejprve provádíme postřik ploch pomocí postřikovače a v druhé fázi celý prostor vyplníme dezinfekčním aerosolem. Pro omezení zápachů instalujeme do prostoru dezodorační sáček.

04: Larvy po zemřelém

Součástí sanace je provedení dezinfekce a dezinsekce postřikem.

  

V případě, že je doba od úmrtí delší, je nezbytné spolu s dezinfekcí provést plošnou dezinsekci – aplikaci insekticidů. Aplikace se provádí společně s dezinfekcí prostoru a jejím cílem je zahubení veškerého hmyzu a členovců, kteří se v místě nálezu těla zemřelého nacházejí.

Vícefázová sanace

Pokud již došlo k pokročilému rozkladu těla, sanace se uskutečňuje vícefázově. Po aplikaci dezinfekce a dezinsekce provádíme mechanickou očistu zasažených ploch, včetně vyklizení prostoru, odvozu a likvidace zasaženého vybavení bytu (lůžkoviny, matrace, postele, podlahové krytiny, koberce apod.), vše po schválení objednavatelem sanace.

Po ukončení úklidu, vyklizení a vyčištění prostoru se vždy, před předáním objednavateli sanace, provádí konečná aplikace dezinsekce a dezinfekce. Finální dezinfekci provádíme moderní polymerovou dezinfekcí, která má prodloužený dezinfekční účinek a současně pohlcuje a odstraňuje organické pachy.  

Jsme zárukou kvalitních služeb

Efektivní práce je u nás stejnou zárukou jako lidský přístup a profesionální jednání. Naše služby proto provádíme přesně předepsaným způsobem, který je v souladu se zněním vyhlášek a předpisů. Disponujeme týmem speciálně vyškolených pracovníků, kteří ke své práci používají výhradně profesionální dezinfekční přípravky.

Ulehčete si už tak dost nepříjemnou situaci - zavolejte profesionály

Potřebujete rychle vyklidit pozůstalost, vydezinfikovat objekt nebo odstranit kontaminovaný materiál? Neztrácejte čas a vše nechte na bedrech profesionální firmy ASD SERVIS. Ať se jedná o úklid po úmrtí přirozenou smrtí nebo násilnou trestnou činností, pomůžeme Vám s obojím.

Vyklízení a likvidace pozůstalostí provádíme v hlavním městě Praha a okolí za velice příznivé ceny.

Pro objednání našich služeb volejte na číslo 736 226 368.

Fotogalerie