Dezinfekce kurníku

Dezinfekce kurníku

Slepičí kurník je potřeba udržovat v adekvátní čistotě. Klíčovou zárukou úspěchu je správná dezinfekce. A tu vám můžeme poskytnout s naší společností ASD Servis. Používané dezinfekční přípravky jsou zdravotně nezávadné a dezinfekce provedená naší firmou je rychlá a bezpečná. 

Kdy dezinfikovat?

Pořídili jste kurník „z druhé“ ruky nebo začínáte chovat znovu ve starém kurníku? Doporučujeme jej důkladně vydezinfikovat. Některé mikroorganismy mají schopnost přežívat v prostředí velmi dlouhou dobu. Kontaktujte specialisty na dezinfekci, kteří se o to postarají. 

Jak zatočit se čmelíkem

Našli jste v kurníku čmelíka kuřího? Bohužel to je pro chovatele špatné znamení. Čmelík kuří je drobný agresivní roztoč, který napadá drůbež nebo ptáky. Čmelík z vašich spících slepic vysaje krev a můžou poštípat například při sbírání vajíček i vás. Mimo snížení snášky mohou čmelíci vaše slepičky nakazit ptačí cholerou a vyčerpat je k smrti.

Kde se jim nejlépe daří?

Nejvíc se čmelíkům daří ve spárách dřevěných kurníků a dalších úkrytech pod hřadem. Doporučujeme jednat co nejrychleji, protože se tento drobný parazit dovede množit velmi rychle a tak vám nezbude nic jiného, než kontaktovat odbornou firmu na deratizaci. 

Nejjednodušší recept jak se vyvarovat tomu, aby se u vás čmelíci neobjevili, je prevence. Volejte 736 226 368.