Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Dezinfekce – koronavirus COVID-19

Ochrana a dezinfekce proti koronaviru

V souvislosti s výskytem koronaviru 2019-nCoV (COVID-19) v Česku, realizujeme v Praze v rámci prevence přenosu virové nákazy uvedené dezinfekční služby:

 • dezinfekce bytů, kanceláří,
 • prostorová dezinfekce komerčních a veřejných prostor (veřejně přístupná místa, sály, kanceláře, zdravotnická zařízení, veterinární zařízení, wellness, sauny),
 • prostorová i plošná dezinfekce prostředků osobní i hromadné dopravy (automobily, autobusy, vlaky, letadla),
 • dezinfekce výrobních a zemědělských objektů (průmyslové haly, provozovny).

VOLEJTE ASD SERVIS: 736 226 368

Má dezinfekce účinnost také proti koronaviru?

Odpověď je snadná: Ano, má. Dezinfekce se provádí aktivním biocidním, plně virucidním přípravkem, který usmrtí všechny typy virů, bakterií, hub a plísní. Mechanizmem účinku je narušení obalové membrány virové částice, čímž dojde k jejímu bezpečnému zneškodnění.

Dezinfekce a dodržování základních preventivních postupů osobní ochrany je v současné době nejvýznamnějším způsobem ochrany nejen proti přenosu koronaviru 2019-nCoV, ale i ostatních infekčních agens.

Pro koho je dezinfekce proti koronaviru vhodná: 02

 • základní a mateřské školy,
 • střední a vysoké školy,
 • úřady a objekty městské správy,
 • hromadná doprava,
 • veřejné toalety,
 • obchodní řetězce,
 • firmy, kanceláře a sklady,
 • chodby, výtahy.

Co je to koronavirus?

Virové choroba COVID-19 je způsobena koronavirem SARS-CoV-2 (dříve označovaným jako 2019-nCoV).

Koronavirus (COVID-19 či Wuhan coronavirus) je označení pro čtyři rody virů obsažených v podčeledi Orthocoronavirinae Alphacoronavirus, Betacoronavirus, Gammacoronavirus a Deltacoronavirus. Způsobují závažnější i méně závažná onemocnění jak zvířat, tak i lidí. Epidemie koronaviru se začala šířit z čínského města Wu-chan, kde se objevil na začátku loňského prosince. Za zdroj nákazy se označilo wuchanské tržiště, kde se prodávají mořské plody a divoce žijící zvěř.

Jaké jsou příznaky koronaviru? Ptáte se, co u člověka viry vyvolávají? Některé druhy viru u člověka vyvolávají běžná onemocnění, například nachlazení, ale i závažnější virózy, jako jsou dýchací onemocnění zvané těžký akutní respirační syndrom (SARS) či infekci MERS. Mezi příznaky MERS patří horečka, kašel, dušnost, akutní pneumonie nebo selhání ledvin.

04

Jak snížit riziko nakažení koronavirem?

Nejběžnější ochranou, kterou každý z nás může použít, je především mytí rukou a nošení roušky na veřejnosti. Umývejte si ruce mýdlem nebo použijte antibakteriální gel. Jako dalším krokem a sociálním standardem rozhodně je zakrývat si ústa kapesníkem či celou paží při kašlání nebo kýchání. Snížení rizika nakažení pomůžete také minimalizováním návštěv míst s velkou frekvencí pohybu lidí a vyvarovat se úzkému kontaktu s osobami, které mají příznaky nachlazení. A v neposlední řadě, pokud budete mít možnost pracovat z domova, doporučujeme tak účinit. Řada českých šéfů práci z domova u svých zaměstnanců podporuje.

Sháníte prevenci proti koronaviru? Pro zajištění dezinfekce nás neváhejte kontaktovat na čísle 736 226 368 nebo prostřednictvím naší emailové schránky info@deratizace-asd.cz.

Zdroj foto: WHO.net