Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368. V Praze dojezd do 2 hodin.

Potkani - popis, výskyt, způsob hubenílikvidace

Trápí Vás potkani a potřebujete se jich zbavit?

Pokračujte na hubení potkanů nebo rovnou volejte na 736 226 368.

Potkan nebo potkan obecný (Rattus norvegicus) je velký myšovitý hlodavec rodu Rattus často zaměňovaný s krysou obecnou. Potkani jsou inteligentní, přítulní a zvídaví domácí mazlíčci, ale také mohou nadělat velkou škodu. S příchodem zimy zalézají na půdy či do sklepů, ale často se dostanou i do obytných prostor. 

Jak potkan vypadá?

Tělo potkana je protáhlé, oválné a kryté dlouhou tuhou srstí. Měří 160 – 270 mm a váží kolem 140 - 500 g. Ocas potkana je pokrytý šupinkami a jeho délka tvoří přibližně 85 % délky těla.

Kde se nejčastěji vyskytují?

Potkan se vyskytuje v temných vlhkých prostorech, jako jsou sklepy, chlévy nebo městská kanalizace.  V ČR se potkan nejčastěji objevuje v domácnostech.

Jak poznat, zda je máme doma?

V prvé řadě bývá všudypřítomný trus. Dále jak můžeme poznat, že se u nás potkan zabydlel, jsou stopy po hlodání.

Je potkan nebezpečný?

V minulosti hlodavci přispěli k rozšíření několika smrtelných epidemií. Potkani, stejně jako myši a krysy znečišťují své okolí trusem a přenášejí celou řadu vážných onemocnění. Mezi nejčastější nemoci patří žloutenka, salmonelóza, tuberkulóza a tularemie.

Hubení a likvidace potkanů

Odborný výraz pro likvidaci potkanů se nazývá deratizace

Hubení hlodavců je velmi důležité, protože mohou na člověka přenést závažná onemocnění. Kontaktujte proto odbornou deratizační firmu, která působí na trhu již několik let. Deratizační firma ASD Servis vyjíždí po celé Praze a okolí. Volejte 736 226 368.