Jak se zbavit štěnic v bytě

Jak se zbavit štěnic v bytě

Jak se účinně zbavit štěnic v bytě? Sami to nezvládnete!

Objevili jste doma štěnice? Tohoto velice nepříjemného parazita, který je odolný proti běžným přípravkům, se sami jen tak nezbavíte. Neodkladně proto volejte naši deratizační firmu ASD Servis a my vám pomůžeme štěnice vyhubit profesionálně a diskrétně. Jak se zbavit štěnic v bytě a co hubení obnáší?

Proč je likvidace štěnic náročná?

Odpověď je jednoduchá - ačkoli tito malí broučci vypadají neškodně, rychle se množí a na volně prodejné přípravky téměř nereagují. Je to právě naopak. Použitím běžných insekticidů a volně prodejných přípravků z drogerie nebo internetu, které jsou příliš slabé, ztížíte práci zkušeným deratizátorům. U štěnic totiž vznikne rezistence a zbavit se jich bude nadlidský výkon.

Svépomocí se těchto škůdců nikdy nezbavíte. Při podezření na jejich výskyt ve vašem bytě můžete vyzkoušet speciální lepovou past na štěnice, která tyto parazity vyláká. Jedná se však pouze o monitorovací zařízení, které štěnice nezlikviduje.

Jak štěnice vyhubit?

Důležité je jednat včas, než se štěnice ve vaší domácnosti přemnoží. Při hubení štěnic platí známé pravidlo: Čím dříve, tím lépe! Pokud tedy doma parazity objevíte, zahoďte stud a pozvěte si naši deratizační firmu.

ASD Servis - volejte ihned na číslo 736 226 368

Odborníci k hubení štěnic domácích používají kombinaci několika chemických látek ve formě postřiku a aerosolu. K dispozici mají insekticidy s vysokou koncentrací účinných látek a další prostředky, které nejsou běžně prodejné ani v lékárnách.

Celý postup je nutné z důvodu líhnutí vajíček zopakovat třikrát, vždy v rozmezí 14 dní. Na světě dosud neexistuje žádný přípravek, který by dokázal zničit i vajíčka štěnic. Pokud vám někdo bude tvrdit, že vyhubí štěnice jedním zásahem, nevěřte mu ani slovo! Firma ASD Servis poskytuje po třech aplikacích 100% záruku.

Co rozhodně NEDĚLAT, když objevíte štěnice

Někteří lidé doufají, že když parazity nechají vyhladovět, sami zmizí. Spoustu z nich určitě také napadne, že nejlepší bude zbavit se jich vlastními silami, aby si tak ušetřili peníze a nepříjemné reakce okolí. Tak to ale nefunguje, situaci můžete pouze zhoršit. Proto je důležité vyhnout se několika častým chybám.

  1. Nepoužívejte volně dostupné insekticidy
  2. Nevyhazujte zamořený nábytek
  3. Nepřemisťujte nábytek jinam
  4. Neměňte své návyky

1. Nepoužívejte volně dostupné insekticidy

Výrobci těchto přípravků na obalu často uvádí, že jsou vhodné i na štěnice. Popravdě ale obsahují velmi malé množství účinné látky. Štěnice tím pádem nevyhubíte, pouze je vyrušíte. V tu chvíli se dají do pohybu, budou hledat nový úkryt a rozšíří se také na další místa nebo do okolních bytů. Proto raději na postižená místa nepoužívejte žádné volně prodejné insekticidy, postřiky a spreje na štěnice, dýmovnice, savo ani ocet.

2. Nevyhazujte zamořený nábytek

Pokud doufáte, že se štěnic zbavíte vyhozením veškerého nábytku, ve kterém se usídlily, jste na omylu. Při přenášení nábytku často dojde k vytřesení škůdců. Díky tomu se mohou rychle rozšířit také na další místa. Do domácnosti se navíc mohou vrátit i od popelnic. Drobné věci proto zásadně vyhazujte zabalené v pytlích.

3. Nepřemisťujte nábytek jinam

Odnést nábytek do jiné místnosti nemá cenu. Na původním místě totiž zajisté nějaké štěnice zůstanou a navíc jim ještě pomůžete s přestěhováním na nové místo.

4. Neměňte své návyky

Na štěnice nevyzrajete ani tím, když se přestěhujete do jiného pokoje a spát budete třeba ve vedlejší místnosti. Stejně jako si vás tito nevítaní návštěvníci našli poprvé, najdou si vás znovu.

Jak můžete v hubení štěnic pomoci?

Pokud jste na dezinsekci štěnic objednali naši firmu, máme pro vás pár rad, jak můžete celý proces urychlit a našim deratizátorům s hubením škůdců pomoci.

Doporučujeme v zamořené místnosti zvýšit teplotu na maximum. Štěnicím se totiž při vyšší teplotě kolem 25–27 °C rychleji líhnou vajíčka. Před zásahem deratizační firmy celou domácnost důkladně vyluxujte, pytlík z vysavače vyhoďte zabalený do igelitového pytle a hadici vypláchněte teplou vodou. Poté zkontrolujte všechny lůžkoviny, matrace i konstrukce nábytku a hlavně postele.

Všechno ložní prádlo a případně i oblečení vyperte na 60 °C. Pokud něco nemůžete vyprat ihned, uskladněte to do igelitových pytlů. Ty pečlivě uzavřete, a dokud je nebude třeba vyhodit, z postiženého pokoje je nikam nepřemisťujte. Po návštěvě deratizátorů neuklízejte v okolí ošetřených míst, přípravek tím totiž utřete a práce deratizátorů společně s vašimi penězi přijde vniveč.

Pro rychlé zbavení bytu od štěnic volejte ihned na číslo 736 226 368 - v Praze přijedeme do 2 hodin!