Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368. V Praze dojezd do 2 hodin.

Past na kuny

Past na kuny

Pasti na kuny

Zbavit se kuny není jednoduché. Nejčastějším druhem, který lidem znepříjemňuje život, je kuna skalní. Ta si nachází útočiště na půdách, kde má ve zvyku rušit obyvatele poměrně velkým hlukem a zanechává po sobě páchnoucí trus. Kuna v motoru auta ráda překousává kabely a izolaci, pak nemusíte svůj vůz ani nastartovat.

Jaké jsou druhy pastí na kuny?

Na kunu nelze použít stejné pasti jako na hlodavce. Kuna je velice opatrné zvíře, nedůvěřivé a jen tak se chytit nedá. A také je chráněná zákonem, tudíž ji nemůžete zahubit.

  • Nejlehčí na odchyt jsou mladé a nezkušené kuny, ty se dají lehce polapit menší klecovou pastí, do které ji nalákáte návnadou (např. vajíčka).
  • Pro ostatní případy tu jsou velké průchozí sklopcové pasti. Zde také není jednoduché kunu polapit, můžete čekat dny, týdny, někdy i měsíce. Důležitou roli zde hraje návnada. Používá se sušené ovoce, maso, vejce nebo uzená makrela, jež je velmi aromatická. Pokud se do pasti chytí jedna kuna, ostatní si budou dávat pozor a polapit se nenechají.
  • Pokud je váš lov na kunu neúspěšný, zvolte pomoc odborníka, ten si s kunou poradí a vy se zbavíte trápení.

Pro odborné hubení kun volejte 736 226 368.

Kam dál?

Jak se zbavit kuny

Cítíte v domě nebo na půdě divný zápach? Pravděpodobně se jedná o nežádoucí návštěvu - kunu. Dodržujte zákony, které zakazují týrání a usmrcování kuny a pokud potřebujete odchyt, doporučujeme kontaktovat odborníky, kteří to zvládnou efektivně.

Více informací
Jak se zbavit kuny

Plašič kun

Plašič kun je elektronické zařízení, které vydává nepříjemný zvuk a tím odpuzuje kuny z oblasti, kde je umístěn. Můžete ho použít proti všem kunovitým šelmám, ale nemá stoprocentní účinnost. V...

Více informací
Plašič kun

Jed na kuny

Boj s kunou je zdlouhavý, frustrující a plný výzev. Kuna je vychytralá a opatrná, umí se vyhýbat pastem a jiným běžným metodám kontroly. Její noční aktivity ruší klid a zanechává nepořádek. Je důležité mít na paměti, že kuny jsou chráněné zákony, což omezuje použití nehumánních metod, včetně použití jedu.

Více informací
Jed na kuny