Odborná deratizace a dezinsekce do 2 hodin od zavolání. Pro konzultaci a nezávaznou kalkulaci volejte 736 226 368.

Past na kuny

Past na kuny

Pasti na kuny

Zbavit se kuny není jednoduché. Nejčastějším druhem, který lidem znepříjemňuje život, je kuna skalní. Ta si nachází útočiště na půdách, kde má ve zvyku rušit obyvatele poměrně velkým hlukem a zanechává po sobě páchnoucí trus. Kuna v motoru auta ráda překousává kabely a izolaci, pak nemusíte svůj vůz ani nastartovat.

Jaké jsou druhy pastí na kuny?

Na kunu nelze použít stejné pasti jako na hlodavce. Kuna je velice opatrné zvíře, nedůvěřivé a jen tak se chytit nedá. A také je chráněná zákonem, tudíž ji nemůžete zahubit.

  • Nejlehčí na odchyt jsou mladé a nezkušené kuny, ty se dají lehce polapit menší klecovou pastí, do které ji nalákáte návnadou (např. vajíčka).
  • Pro ostatní případy tu jsou velké průchozí sklopcové pasti. Zde také není jednoduché kunu polapit, můžete čekat dny, týdny, někdy i měsíce. Důležitou roli zde hraje návnada. Používá se sušené ovoce, maso, vejce nebo uzená makrela, jež je velmi aromatická. Pokud se do pasti chytí jedna kuna, ostatní si budou dávat pozor a polapit se nenechají.
  • Pokud je váš lov na kunu neúspěšný, zvolte pomoc odborníka, ten si s kunou poradí a vy se zbavíte trápení.

Pro odborné hubení kun volejte 736 226 368.

Kam dál?

Jak se zbavit kuny

Jak se zbavit kuny? Rad je hned několik! Kuny se můžete zbavit pomocí odpuzovačů, sklopců nebo v lovecké sezóně odstřelem. 

Více informací

Plašič kun

Plašič kun je elektronické zařízení, které vydává nepříjemný zvuk a tím odpuzuje kuny z oblasti, kde je umístěn. Můžete ho použít proti všem kunovitým šelmám, ale nemá stoprocentní účinnost. V...

Více informací
Plašič kun

Jed na kuny

Boj s kunou se může zdát marný, protože kuna je velmi vychytralé a opatrné zvíře. Pastím se vyhýbá jako čert kříži a noci vám znepříjemňuje hlasitými zvuky, na půdě vám zanechá spoušť posetou...

Více informací
Jed na kuny