Odborná deratizace a dezinsekce do 2 hodin od zavolání. Pro konzultaci a nezávaznou kalkulaci volejte 736 226 368.

Plašič kun

Plašič kun

Plašič kun

Plašič kun je elektronické zařízení, které vydává nepříjemný zvuk a tím odpuzuje kuny z oblasti, kde je umístěn. Můžete ho použít proti všem kunovitým šelmám, ale nemá stoprocentní účinnost. V tomto případě doporučujeme kontaktovat specializovanou firmu.

Informace – Jak plašič kun funguje

Plašiče kun fungují na podobném principu jako plašiče proti hlodavcům. Vydávají zvuk o velmi vysoké frekvenci, ten kuny velmi dráždí a dovádí je k nepříčetnosti.

Plašiče hlodavců jsou k dostání ve dvou variantách, a to jako plašiče ve slyšitelném pásmu (zvukové) anebo ultrazvukové plašiče.

  • Ultrazvukový plašič kun vydává vysokofrekvenční zvuk, který je pro člověka a domácí mazlíčky neslyšitelný. Spodní hranice frekvence musí být nastavena nad hranici slyšitelných zvuků vašich domácích zvířat.
  • Zvukové plašiče se nedají používat v místech, kde se pohybují lidé, jelikož vydává zvuk slyšitelný pro lidi i domácí zvířata. V dnešní době nemá reálné použití a vhodnější volbou je ten ultrazvukový.

Kvalitní plašiče vydávají zvuk, který neruší lidi a domácí mazlíčky. Zároveň mění frekvenci, aby si na ni kuny nemohly zvyknout a tím zvyšují účinnost.

Použití

Nacházejí využití ve vnitřních prostorách, kde se ultrazvuk odráží a pokryje celou oblast. Na venkovní použití musíte koupit plašič, který je na dané prostředí určený. Také máte volbu mezi napájením ze sítě a bateriemi. Napájení ze sítě značně omezuje místa, kde můžete plašič umístit, ale není nutná kontrola funkčnosti, která je díky neslyšitelnému zvuku složitější.

Kam dál?

Jak se zbavit kuny

Jak se zbavit kuny? Rad je hned několik! Kuny se můžete zbavit pomocí odpuzovačů, sklopců nebo v lovecké sezóně odstřelem. 

Více informací

Past na kuny

Zbavit se kuny není jednoduché. Nejčastějším druhem, který lidem znepříjemňuje život, je kuna skalní. Ta si nachází útočiště na půdách, kde má ve zvyku rušit obyvatele poměrně velkým hlukem a...

Více informací
Past na kuny

Jed na kuny

Boj s kunou se může zdát marný, protože kuna je velmi vychytralé a opatrné zvíře. Pastím se vyhýbá jako čert kříži a noci vám znepříjemňuje hlasitými zvuky, na půdě vám zanechá spoušť posetou...

Více informací
Jed na kuny