Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Krysy - popis, výskyt, způsoby hubenílikvidace

Trápí Vás krysy a potřebujete se jich zbavit?

Pokračujte na hubení krys nebo rovnou volejte na 736 226 368.

Krysa obecná

Krysa obecná (Rattus rattus) je středně velký hlodavec z čeledi myšovitých, který je často zaměňovaný s potkanem. Ale oproti němu má delší ocas a uši a celkově je subtilnější. Krysy jsou obvykle tmavě zbarvené a měří do 250 mm. Váha se pak pohybuje do 250 g.

Výskyt - kde krysy nejčastěji najdeme?

Krysa se velmi rychle rozmnožuje, avšak v ČR se vyskytuje poměrně vzácně. Předpokládá se, že alespoň část krys byla zavlečena do Evropy na lodích při křižáckých výpravách ze Svaté země. Zdržují se nejčastěji ve vyšších patrech stodol, sýpek a na půdách hospodářských budov.

Příznaky výskytu:

  • trus
  • nory
  • cestičky
  • stopy po hlodání

Je krysa nebezpečná?

Krysy přenášejí celou řadu nemocí, ale především představují významné škůdce v zemědělství a potravinovém průmyslu. I když je krysa přenašečem nakažlivých nemocí, přesto uvažují odborníci o její ochraně jako u nás vzácného druhu.

Pozvěte si na hubení krys profíky

Pokud máte pocit, že se ve Vašem objektu zdržují krysy, kontaktujte specialisty v tomto oboru na telefonním čísle 736 226 368. Nepřicházejte zbytečně o svůj čas a peníze. Objednejte si včas deratizační firmu ASD Servis! Provedeme profesionální monitoring výskytu hlodavců v budovách a jejich okolí.