Deratizace Praha

Deratizace Praha - profesionální likvidace nežádoucích hlodavců

Hledáte profesionální deratizační firmu v Praze? V tom případě jste tu správně! ASD SERVIS nabízí deratizační služby po celé Praze s dojezdem do 2 hodin od zavolání. Náš vyškolený tým provádí likvidaci hlodavců v domácnostech i ve firmách se 100% zárukou.

Máte problém s hlodavci? Volejte ihned 736 226 368 pro nezávaznou konzultaci a kalkulaci.

Kontaktujte nás a naši pražští deratizátoři přijedou do 2 hodin! Zasažený objekt důkladně prohlédnou, zhodnotí situaci a předem se s vámi domluví na ceně za zákrok za deratizaci. Následně rozmístí speciální pasti a poradí vám, jak dále postupovat a čeho se pro příště vyvarovat. Vše probíhá rychle, bezpečně a především diskrétně.

02: Deratizace Praha Kontakt

Nejčastěji deratizovaná místa v Praze

 • Sklepy činžovních, panelových a rodinných domů
 • Podzemní prostory, jako jsou garáže a technické místnosti
 • Prodejny, jídelny, restaurační zařízení
 • Obchodní a veřejné komplexy
 • Ubytovací zařízení

Jak často se deratizace provádí? Naši profesionální deratizátoři z ASD SERVIS (sídlo Praha - Chodov) v zasaženém objektu nejprve vyhodnotí závažnost situace. Při akutním přemnožení hlodavců se deratizace provádí třikrát za sebou v daném časovém intervalu. Vhodné je ovšem dvakrát do roka provést také preventivní zákrok, který je vždy účinnější než řešení nepříjemných následků.

Kde všude působíme na území Prahy?

Praha 1

Josefov, Staré Město, Malá Strana, hlavní část Hradčan, severní část Nového Města

Praha 2

Vyšehrad, jižní část Nového Města, část Nuslí, západní část Vinohrad

Praha 3

Žižkov a severovýchodní část Vinohrad

Praha 4

Nusle, Michle, Krč, Záběhlice, Spořilov, Lhotka, Podolí, Braník a Hodkovičky, Háje, Chodov, Kunratice, Libuš, Modřany, Cholupice, Točná, Písnice, Šeberov, Újezd u Průhonic (zahrnuje také městské části Praha 11 a Praha 12)

Praha 5

Smíchov, Košíře, Motol, Radlice, Jinonice, Hlubočepy, Malá Chuchle, Velká Chuchle, Lahovice, část Holyně, Zbraslav, Zličín, Holyně, Zadní Kopanina, Lipence, Lochkov, Radotín, Řeporyje, Slivenec, Stodůlky, Třebonice (zahrnuje také městské části Praha 13 a Praha 16)

Praha 6

Dejvice, Sedlec, Střešovice, Břevnov, Veleslavín, Vokovice, Dolní Liboc, Ruzyně, Bubeneč, Hradčany, Lysolaje, Nebušice, Řepy, Suchdol, Přední Kopanina (zahrnuje také městskou část Praha 17)

Praha 7

Holešovice, Bubny, Bubeneč, Troja

Praha 8

Bohnice, Čimice, Karlín, Kobylisy, Nové Město, Střížkov, Libeň, Troja, Ďáblice, Dolní Chabry, Březiněves

Praha 9

Vysočany, Prosek, Hloubětín, Hrdlořezy, Libeň, Čakovice, Kbely, Kyje, Letňany, Miškovice, Třeboradice, Hostavice, Běchovice, Klánovice, Koloděje, Dolní Počernice, Horní Počernice, Satalice, Újezd nad Lesy, Vinoř (zahrnuje také městské části Praha 14, Praha 18, Praha 19, Praha 20 a Praha 21)

Praha 10

Vršovice, Strašnice, Hostivař, Malešice, Záběhlice, Vinohrady, Dolní Měcholupy, Horní Měcholupy, Petrovice, Štěrboholy, Benice, Dubeč, Dubeček, Hájek, Kolovraty, Královice, Křeslice, Lipany, Nedvězí, Pitkovice, Uhříběves (zahrnuje také městské části Praha 15 a Praha 22)

Co je deratizace

Deratizace je proces likvidace a omezování výskytu jednotlivých hlodavců, jako jsou myši, potkani, krysy a hraboši. Jedná se o součást ucelené ochrany proti veškerým možným škůdcům, kterou označujeme jako DDD - deratizace, dezinfekce a dezinsekce.

Deratizace se provádí z důvodu ochrany lidského zdraví a majetku, jelikož hlodavci často přenášejí různá infekční onemocnění, znehodnocují potraviny a okusují elektrické kabely i nábytek. Odborníci nejčastěji zasahují v obytných domech a bytech, dále také v různých sklepních prostorách, firmách i ve volné přírodě.

Druhy deratizace

Podle použitých prostředků rozlišujeme tři různě deratizační metody:

 • Mechanická - za použití odchytových či nástrahových pastí
 • Chemická - za použití jedů, které se označují jako rodenticidy
 • Dalšími způsoby - nasazením přirozených nepřátel


Podle rozsahu a četnosti provádění se deratizace dále dělí také na jednorázovoupreventivní celoplošnou. Jednorázová ohnisková deratizace je krátkodobá a provádí se tam, kde se hlodavci vyskytují nejvíce. Pravidelná preventivní deratizace se využívá jako preventivní opatření proti výskytu škůdců a celoplošná deratizace je určená k ochraně většího území, jako jsou sídliště, sklady nebo průmyslové objekty.

Kteří hlodavci trápí Prahu a okolí nejčastěji?

 • Potkan obecný
 • Myš domácí
 • Krysa obecná
 • Hraboš polní

Potkan obecný

Potkan je velký myšovitý hlodavec, který má na rozdíl od krysy světlejší srst, menší uši, tupější čench a kratší ocas. Tento inteligentní živočich nejčastěji žije na temných a vlhkých místech, jako jsou například sklepy, kůlny nebo městská kanalizace. Jeho přítomnost poznáte podle myšího zápachu, ohlodaného nábytku a šedohnědého oválného trusu.

Potkani způsobují škody na zdraví i majetku:

 • Konzumují a ničí skladované potraviny
 • Přenáší infekční choroby a parazity
 • Koušou elektrické kabely a ničí majetek
 • Mohou napadnout i domácí mazlíčky

Deratizace potkanů se provádí za pomoci speciálních pastí s návnadou, které odborníci nazývají staničky. Naši deratizátoři je rozmístí v prostorách zasaženého objektu, postupně je kontrolují, doplňují návnadu a odstraňují zlikvidované hlodavce.

Myš domácí

Ačkoliv myš často působí neškodně, řadí se mezi velice nebezpečné škůdce. Tento hlodavec totiž nejen žere a znehodnocuje lidskou potravu, ale také ničí vybavení domácnosti a na člověka přenáší infekční nemoci (salmonelóza, střevní paraziti...). Poznáte ho podle štíhlého těla, dlouhého ocásku, kulatých černých očí a typických velkých předních zubů.

Myši se rychle množí a jako své úkryty využívají prostory v blízkosti lidských obydlí. Při přemnožení se setkáte s charakteristickým zápachem a oválným černým trusem. K deratizaci myší slouží staničky s různými potravinovými návnadami.

Krysa obecná

Krysa je středně velký hlodavec, který má na rozdíl od potkana tmavou srst (černou nebo břidlicově šedou), větší uši a delší ocas. Žije v blízkosti lidských obydlí, vyhledává ovšem raději vyšší místa, jako jsou půdy, sýpky nebo horní patra domů a skladišť. V současné době u nás není tak rozšířená jako potkan, při přemnožení může ale napáchat podobné škody.

Jak škodí krysy?

 • Znehodnocují potraviny
 • Okusují kabely a nábytek, ničí majetek
 • Přenášejí infekční choroby
 • V minulosti se díky nim šířily morové epidemie

Deratizace krys probíhá podobně jako likvidace potkanů. Naši profesionální pracovníci po prohlídce zasaženého objektu zhodnotí situaci, umístí speciální pasti s potravinovou nástrahou a při několika dalších návštěvách dodají novou návnadu a zlikvidují uhynulé hlodavce.

Hraboš polní

Mezi nejrozšířenější škůdce na okrajových částech Prahy patří hraboš. Jedná se o hlodavce s hnědou či šedou srstí, krátkým ocasem, zaobleným čenichem a poměrně robustní stavbou těla. Velice rychle se množí, žije ve velkých koloniích a vytváří si složité nory. Jeho trus má zelenavou barvu a najdete ho většinou v blízkosti míst, kde hledá potravu.

Hraboši mohou způsobit velké škody, jelikož okusují plodiny a mladé stromy, podhrabávají trávníky, znehodnocují potraviny a přenášejí horečnatá onemocnění i leptospirózu. Deratizace hrabošů se provádí prostřednictvím deratizačních boxů se speciální nástrahou nebo pomocí zvukových zařízení.

Kromě deratizace vám nabízíme také další služby:

Potřebujete více informací? Volejte 736 226 368!