Rozdíl mezi krysou a potkanem

Rozdíl mezi krysou a potkanem

Rozdíl mezi krysou a potkanem

Jestli jste někdy zahlédli většího hlodavce a zvolali jste, že je to krysa, tak jste se nejspíše mýlili. V dnešní době je krysa velmi vzácná. V minulosti byla vytlačena větším a silnějším potkanem, který se do celého světa dostal až z Asie.

Rozdíly

Jedním důvodem vymizení krys byl přechod z dřevěných staveb na cihlové a betonové, krysy žijí na rozdíl od potkanů v čistějším prostředí (půdy, sýpky, sklepy atd.).

  • Krysa je o trochu menší než potkan. Dosahuje délky 16-24 cm a má dlouhý šupinatý ocas, který je delší než její tělo. Váží okolo 200 g. Srst je zbarvena více do černa, vyznačuje se protáhlejším nosem a většíma ušima.
  • Potkani jsou oproti krysám větší. Váží až půl kila a na délku mohou mít až 30 cm. Na druhou stranu mají krátký ocas, jejich čumák je splácnutý a mají podstatně menší uši. Jejich srst je zbarvena do hnědé nebo šedé barvy. 

Oba druhy se množí po celý rok a dokáží znepříjemnit život nejedné domácnosti. Při kontaktu se škůdci kontaktujte odbornou pomoc na telefonním čísle +420 736 226 368.

ASD Servis, s.r.o.