Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368. V Praze dojezd do 2 hodin.

Rozdíl mezi krysou a potkanem

Rozdíl mezi krysou a potkanem

Jestli jste někdy zahlédli většího hlodavce a zvolali jste, že je to krysa, tak jste se nejspíše mýlili. V dnešní době je krysa velmi vzácná. V minulosti byla vytlačena větším a silnějším potkanem, který se do celého světa dostal až z Asie.

Rozdíly

Jedním důvodem vymizení krys byl přechod z dřevěných staveb na cihlové a betonové, krysy žijí na rozdíl od potkanů v čistějším prostředí (půdy, sýpky, sklepy atd.).

  • Krysa je o trochu menší než potkan. Dosahuje délky 16-24 cm a má dlouhý šupinatý ocas, který je delší než její tělo. Váží okolo 200 g. Srst je zbarvena více do černa, vyznačuje se protáhlejším nosem a většíma ušima.
  • Potkani jsou oproti krysám větší. Váží až půl kila a na délku mohou mít až 30 cm. Na druhou stranu mají krátký ocas, jejich čumák je splácnutý a mají podstatně menší uši. Jejich srst je zbarvena do hnědé nebo šedé barvy. 

Oba druhy se množí po celý rok a dokáží znepříjemnit život nejedné domácnosti. Při kontaktu se škůdci kontaktujte odbornou pomoc na telefonním čísle +420 736 226 368.

Kam dál?

Jak se zbavit krys

Krysu poznáte podle dlouhého ocasu a poměrně velkých uší. Krysy jsou suchomilné. Kromě půdních prostor se vyskytují také v sýpkách, skladech potravin, kravínech, drůbežárnách nebo ve vyšších...

Více informací

Jed na krysy

Nejlepší způsob na zahubení krys je jed. V dnešní době nejde o jedy, ale o látky, které narušují funkčnost srážlivosti krve. Jejich použití je efektivnější a bezpečnější.

Více informací

Past na krysy

Narazili jste na obří krysu? Nepropadejte panice. Myslíte si, že na úspěšné hubení hlodavců stačí běžně prodávané dřevěné pastičky? Není tomu tak! Běžně dostupné pastičky na krysy mají...

Více informací