Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Pasti a jedy na krysy a potkany

Pasti a jedy na krysy a potkany

Marně přemýšlíte, jak se zbavit hlodavců, kteří se u vás doma přemnožili, a chtěli byste si pořídit jedy nebo jednoduché pasti na krysy a potkany?

Ačkoliv je tento způsob likvidace škůdců mezi lidmi poměrně rozšířený, většinou hlodavce pouze podráždí. Raději proto kontaktujte deratizátory, kteří se o vyhubení krys a potkanů postarají za vás formou odborné deratizace.

Hubení hlodavců vlastními silami

Jakmile se ve vaší domácnosti nebo firmě přemnoží krysy či potkani, máte pořádný malér. Tito hlodavci totiž sežerou, na co přijdou, rádi ničí nábytek i kabely elektrického vedení, zanechávají po sobě nepříjemný zápach a také kolem sebe roznášejí nebezpečné choroby. Navíc není jednoduché se jich zbavit, protože se rychle množí, jsou extrémně odolní a zároveň velmi chytří.

Likvidaci hlodavců přenechte odborníkům - volejte ASD Servis na čísle 736 226 368!

Ačkoliv lidé moc dobře vědí, že s hlodavci není lehké pořízení, spousta z nich se snaží vyzrát na tyto škůdce svépomocí. Tato varianta se totiž na první pohled zdá levnější, rychlejší a diskrétnější, než kdyby kontaktovali odborníky na deratizaci, kteří mají s hubením potkanůkrys dlouholeté zkušenosti. Nejčastěji k tomu používají různé jedy na krysy, pasti na potkany či elektronické plašiče.

Krysy i potkani jsou známí tím, že patří mezi přenašeče bakterií, nebezpečných chorob a parazitů.

Jed na krysy a potkany

Mezi nejúčinnější a také nejvyužívanější způsoby hubení hlodavců patří jed na potkany a krysy. Tyto přípravky, které se odborně označují jako rodenticidy, jsou na trhu dostupné v mnoha různých variantách. Jedná se například o parafinové bloky, speciální pasty, granule, měkké návnady, samoobslužné sáčky nebo otrávené zrní. Většinu z nich seženete v drogerii, větším supermarketu nebo také na internetu.

Co se týče složení, v dnešní době jedy na potkany a krysy obvykle obsahují moderní antikoagulanty a fungují tedy na principu ředění krve hlodavců. Zakoupené přípravky můžete v domácnosti rozmístit volně, ale obvykle se doporučuje pořídit si také deratizační staničky, do kterých nástrahy schováte. Jedině tímto způsobem se totiž vyhnete tomu, že s jedy do kontaktu nechtěně přijdou malé děti nebo vaši domácí mazlíčci.

Jedy na potkany a krysy s vysokou koncentrací účinné látky smí používat pouze odborníci

Při nákupu jedů na hlodavce v jakékoliv formě byste měli mít vždy na paměti, že od roku 2018 platí v České republice nařízení, podle kterého smí většinu rodenticidních přípravků s vysokou koncentrací účinné látky používat jen profesionálové. Pro neodborné hubení krys a potkanů tedy můžete použít pouze takové prostředky, které obsahují maximálně 0,0029% koncentraci účinné látky a zároveň se prodávají v menších baleních. To bohužel k likvidaci škůdců většinou nestačí.

Kromě toho je také dobré vědět, že potkani jsou velice inteligentní a obyčejnými návnadami se většinou nenechají napálit. Pokud si totiž všimnou, že jejich druhové po konzumaci některých potravin uhynuli, sami se jim pro jistotu začnou vyhýbat. Hubení hlodavců pomocí volně dostupných jedů také může způsobit, že otrávení škůdci zemřou na nedostupném místě a jejich mrtvoly vám budou doma nepříjemně zapáchat.

Jednotliví výrobci se sice v dnešní době pokoušejí vymyslet účinný jed na krysy a potkany, který má delší nástup účinku a vyžene hlodavce ven na vzduchu, při větším přemnožení škůdců vám však tyto přípravky nebudou nic platné. Místo toho, abyste hledali ten nejvhodnější jed na krysy a potkany, proto raději kontaktujte odborníky!

Jedy na krysy a potkany jsou dostupné v mnoha různých variantách. Mezi nejoblíbenější patří otrávené zrní či parafinové bloky.

Past na potkany a krysy

Kromě jedů si lidé při hubení hlodavců oblíbili také různé druhy pastí, které mají za úkol krysy a potkany chytit, nebo dokonce také rovnou usmrtit. Toto řešení však skrývá mnohá úskalí a zdaleka není ideální. Ať už se jedná o živolovnou past na krysy a potkany nebo mechanické zařízení, které škůdce zlikviduje, hodí se spíše k jednorázovému hubení hlodavců. Při přemnožení vám příliš nepomůže.

Živolovné pasti

Pokud chcete hlodavce vypudit, ale zároveň si nedokážete představit, že byste je přitom zabili, můžete vyzkoušet živolovné pasti. Jejich úkolem je totiž potkana nebo krysu odchytit, ale nezahubit. Jak takové pasti fungují? Stačí, když je umístíte nedaleko úkrytu škůdců a dovnitř položíte návnadu. Poté už jen vyčkáte na moment, kdy se nezvaný návštěvník chytí, a vypustíte ho na nějakém odlehlém místě.

Ačkoliv se živolovné pasti na krysy a potkany mohou zdát jako ideální řešení, ve skutečnosti je jejich používání často problematické. Polapení hlodavci se totiž cítí být v ohrožení a z toho důvodu jsou často podráždění nebo dokonce velice agresivní. Snaží se za každou cenu dostat z klece ven, skáčou a mohou vás také pokousat. Kromě toho vám nikdo nedokáže zaručit, že se k vám hlodavci nenastěhují znovu, když je vypustíte do přírody.

Spoustu lidí včetně nadšených domácích kutilů také zajímá, jak vyrobit past na potkany podomácku. Chtějí tak ušetřit a sami na hlodavce vyzrát. Toto řešení ale rozhodně nedoporučujeme! Výroba pastí v první řadě stojí poměrně velké úsilí, a pokud se u vás doma hlodavci přemnoží, stěží si najdete čas na to, abyste je po jednom odchytávali do klecí a postupně je vypouštěli zpátky do přírody.

Pasti, které hlodavce usmrtí

Jestliže se plánujete hlodavců jednou provždy zbavit, pravděpodobně hledáte spíše speciální mechanické či elektronické pasti, které je okamžitě usmrtí. Obyčejná past na potkana či krysu funguje na principu, kdy dovnitř umístíte návnadu, která škůdce přiláká. Může se jednat třeba o suchý salám nebo chlebovou kůrku opečenou ve slanině. Jakmile hlodavec vleze dovnitř, past sklapne a rychle ho zabije.

Co se týče elektronických pastí, ty zabíjí nezvané návštěvníky pomocí vysokého napětí, takže dovnitř nemusíte vkládat žádný jed nebo jiné chemikálie. Stačí pouze baterie a návnada s vysokým obsahem bílkovin, kterou umístíte do dvířek v zadní části. Po usmrcení hlodavce, který se do pasti chytil, se rozsvítí zelená kontrolka a jakmile škůdce zlikvidujete, můžete celý proces zopakovat. Past ovšem funguje pouze ve vnitřních prostorách, kde je sucho a čisto.

Problém s pastmi na hlodavce spočívá v tom, že hlodavci jsou velice inteligentní a nenechají se jimi jen tak oklamat. Když tedy vidí, že některého z jejich druhů past usmrtila, další už dovnitř nevleze. Z toho důvodu se taková zařízení skvěle hodí při lovení osamoceného potkana či krysy, kteří k vám domů zabloudili, ale při přemnožení škůdců vám moc platná nebudou. Raději proto zahoďte stud a kontaktujte naše odborníky z firmy ASD Servis.

Mezi nejoblíbenější způsoby hubení hlodavců vlastními silami patří pasti na krysy a potkany. Mohou to být živolovné klece, ale také zařízení, která škůdce ihned usmrtí.

Elektronické odpuzovače hlodavců

Další oblíbenou metodou, jak se zbavit krys a potkanů, jsou různé odpuzovače a elektronické plašiče. Ty fungují na základě ultrazvukového signálu, který je hlodavcům nepříjemný a dokáže je z vašeho pozemku účinně vyhnat. Na trhu jsou dnes navíc k dispozici jak levnější verze, tak i spousta dražších zařízení, která střídají vysílané frekvence, aby si na ně potkani a krysy nemohli zvyknout.

Ačkoliv se ultrazvukové odpuzovače zdají jako perfektní a poměrně nenáročné řešení, jak s hlodavci jednou provždy zatočit, neměli byste zapomínat na to, že slouží především jako prevence. Při jednorázovém výskytu si s nezvaným návštěvníkem dokáží poradit, ale pokud dojde k přemnožení hlodavců, na škůdce budou krátké. Z toho důvodu si lidé tyto přístroje instalují třeba na zahrady nebo v okolí chat a chalup.

Nejlepší řešení je kontaktovat odborníky!

Jestliže se to u vás doma či ve firmě hlodavci jenom hemží, je načase přestat spoléhat na neúčinné volně dostupné přípravky a místo toho si na pomoc zavolat odborníky na deratizaci.

S likvidací krys a potkanů si hravě poradí naše firma ASD Servis, která má v tomto oboru dlouholeté zkušenosti. Stačí zavolat na telefonní číslo 736 226 368!

Co dalšího můžeme zákazníkům nabídnout?

 • Osobní přístup a poradenské služby
 • Rychlé a diskrétní řešení situace
 • Po Praze a okolí příjezd do 2 hodin od zavolání
 • Monitorovací i plošné zásahy proti hlodavcům
 • Důraz na bezpečnost a efektivitu práce
 • 100% garanci vyhubení krys či potkanů

Jak hubí hlodavce odborníci z firmy ASD Servis?

Pozvali jste si na pomoc profesionální deratizátory z firmy ASD Servis? V tom případě se už o nic nemusíte starat. Na místo dorazí vyškolený pracovník, který zhodnotí vážnost zamoření objektu, odhalí hlavní úkryty krys či potkanů a poté navrhne vhodné řešení situace. Kromě toho vás samozřejmě informuje také o tom, jak bude zákrok probíhat.

K hubení potkanů a krys používáme speciální boxy, kterým se říká také deratizační staničky. Do nich je nutné umístit vhodnou nástrahu, jejíž vůně škůdce přiláká. Naši odborní pracovníci mají k dispozici nástrahy s vysokou koncentrací účinné látky, takže se rozhodně nemusíte bát, že by na hlodavce nestačila.

Deratizační staničky jsou pevné a uzamykatelné. Ačkoliv tedy krysy a potkany snadno polapí, vaše děti ani domácí mazlíčci si je sami rozhodně neotevřou. Jakmile je nezvaný návštěvník uvnitř, už se z boxu nedokáže dostat ven a návnada ho rychle a humánně usmrtí. Abyste nemuseli s mrtvými hlodavci sami manipulovat, naši pracovníci se poté postarají o odstranění uhynulých zvířat i doplnění další návnady.

Naši deratizátoři používají k likvidaci potkanů a krys speciální deratizační staničky s účinnou návnadou.

Krysa, nebo spíše potkan?

Ačkoliv se přemnožení hlodavců v poslední době týká stále většího množství českých domácností, spousta lidí od sebe nedokáže odlišit krysu a potkana. Tito škůdci jsou si opravdu velice podobní, ale existuje několik znaků, které vám jasně napoví, o kterého z nich se ve skutečnosti jedná. Stačí se zaměřit na tyto věci:

 • Potkani mají mohutnější stavbu těla než krysy.
 • Srst potkanů je spíše světle šedá či hnědá, krysy bývají naopak zbarvené do černa.
 • Krysy mají velké holé ušní boltce, u potkanů jsou naopak menší a osrstěné.
 • Ocas krysy je štíhlý, jednobarevný a delší než její tělo.
 • Ocas potkana je naopak šupinatý, u kořene silný a kratší než tělo.
 • Zatímco hlava krysy je špičatější, potkan ji má spíše zaoblenou.
 • Krysy žijí na sušších místech, potkani naopak vyhledávají tmavší vlhké prostory.

Máte problém s přemnožením krys či potkanů? Okamžitě volejte na číslo 736 226 368! Naši odborníci z firmy ASD Servis vás hlodavců zbaví jednou provždy!

Přejít na deratizaci

Kam dál?

Jak se zbavit potkanů a krys?

Našli jste doma ohlodaný nábytek a máte podezření, že se vám v půdních prostorách přemnožily krysy nebo ve vašem sklepě řádí nebezpeční potkani? Dejte si na tyto hlodavce dobrý pozor. Nejen že...

Více informací
Jak se zbavit potkanů a krys?

Jak vyrobit past na potkany

Zbavit se potkanů není tak jednoduché, protože jsou chytřejší a ostražitější než myši. Nejefektivnějším způsobem deratizace je jed na potkany, ale můžete zkusit také pasti.

Více informací
Jak vyrobit past na potkany

Jak probíhá likvidace potkanů

Potkani mohou přenášet různé nemoci a proto byste neměli otálet s jejich deratizací. Doporučujeme zvolit pomoc odborné firmy, ta spolehlivě zlikviduje veškeré potkany a vy se nemusíte obávat, že...

Více informací
Jak probíhá likvidace potkanů