Jed na myši

Jed na myši

Jed na myši

V dnešní době se používají bezpečnější rodenticidy, které jsou zároveň účinnější. Tyto látky narušují srážlivost krve (podobné jako lék warfarin).

  • Nástrahy obsahují hořkou látku a vyvolávají u lidí zvracení, aby nedošlo k otravě člověka
  • Nástraha je vyráběna v mnoha různých tvarech, často jde o granule, špalky nebo může být jed v polotekutém stavu
  • Jed je účinný do 5 dnů u myší a do 7 dnů u potkanů. Hlodavcům se po požití přestane tvořit vitamín K, který je klíčový pro správnou srážlivost krve

Proč jsou antikoagulanty výhodnější?

Antikoagulant je látka, co zabraňuje srážení krve. Jsou vhodné pro deratizaci v rodinných domech, skladech i dokonce v restauracích. V ohrožení nebudou ani vaši domácí mazlíčci, ale je nutné správně použít deratizační box. S tím vám pomohou profesionální deratizátoři. Krysy, myši a potkani mají obranný reflex, který je účinný proti jedům, ale u antikoagulantů přijde smrt po několika dnech, tudíž jsou proti reflexu efektivní.

Jak použít jed na myši?

Odborní deratizátoři umístí v zamořené oblasti nástrahy na místa, kde se hlodavci nejčastěji vyskytují (okolí nor, zdroje jejich potravy atd.). Nástraha je umístěna uvnitř stanic. Stanice bývají papírové a pokud je prostředí vlhké, tak se zvolí plastová náhrada. Plastové stanice jsou celkově výhodnější, lepé se dají zabezpečit proti dětem a domácím mazlíčkům. Pokud jde o rovné povrchy je instalace jednoduchá, krabička se jednoduše přilepí k zemi. Při nerovném povrchu se využívá speciálního kotvení. Vršek stanice je uzamčen klíčem, jenž by měl u sebe mít pouze deratizátor.

ASD Servis, s.r.o.