Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Jak probíhá likvidace potkanů

Jak probíhá likvidace potkanů

Potkani mohou přenášet různé nemoci a proto byste neměli otálet s jejich deratizací. Doporučujeme zvolit pomoc odborné firmy, ta spolehlivě zlikviduje veškeré potkany a vy se nemusíte obávat, že se ihned navrátí.

Průběh deratizace

Po příjezdu odborníka dojde k prozkoumání zamořené oblasti. Deratizátor zmapuje přístupové cesty a podle toho rozmístí pasti. Má na výběr ze dvou možností:

  • Tou první jsou papírové staničky, do kterých umístí návnadu. Tento způsob není ideální, protože se k nebezpečným látkám může snadno dostat váš domácí mazlíček nebo dítě, navíc krabička není odolná proti vnějším jevům, jako jsou voda nebo plíseň.
  • Zato plastové krabičky vydrží podstatně déle. Specialista tudíž nemusí staničky obměňovat a jen doplňuje návnadu. Ta je v krabičce zamknutá a tím pádem chráněná před dětmi. Na nerovných plochách se past lehce přikotví k zemi.
    Jedinou nevýhodou je její pořizovací cena. Sice bývá vyšší než u papírových pastí, ale vydrží podstatně déle.

Lidé by měli v rizikových oblastech provádět preventivní deratizace alespoň dvakrát do roka. Mohou tak předejít napadení hlodavcem a jiným komplikacím.

Kam dál?

Jak se zbavit potkanů a krys?

Našli jste doma ohlodaný nábytek a máte podezření, že se vám v půdních prostorách přemnožily krysy nebo ve vašem sklepě řádí nebezpeční potkani? Dejte si na tyto hlodavce dobrý pozor. Nejen že...

Více informací
Jak se zbavit potkanů a krys?

Jak vyrobit past na potkany

Zbavit se potkanů není tak jednoduché, protože jsou chytřejší a ostražitější než myši. Nejefektivnějším způsobem deratizace je jed na potkany, ale můžete zkusit také pasti.

Více informací
Jak vyrobit past na potkany