Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368.

Naše zkušenosti: jak náročné je hubení štěnic

 • ASD Servis
 • Aktuality
 • Naše zkušenosti: jak náročné je hubení štěnic a proč nestačí jen jedna návštěva?

Naše zkušenosti: jak náročné je hubení štěnic a proč nestačí jen jedna návštěva?

Problém jsou vajíčka

Likvidace štěnic je komplexní a náročný proces, který vyžaduje pečlivé plánování a opakované zásahy. Štěnice jsou odolnými parazity, které se dokážou skrývat na obtížně přístupných místech a jejich vajíčka jsou imunní vůči většině běžných insekticidů. To znamená, že jednorázový postřik často nestačí na to, aby se člověk štěnic úplně zbavil. Pochopení životního cyklu štěnic a pravidelné aplikace speciálně formulovaných postřiků jsou klíčové pro úspěšné vyhubení těchto nežádoucích hostitelů.

Mohly by Vás zajímat další články:

 1. Detailní popis štěnice
 2. Jak vypadá kousnutí od štěnice 

Jak postupujeme my

Dezinsekci štěnic naše firma provádí celkem ve třech zásazích se 14 denními rozestupy mezi jednotlivými aplikacemi.

Neexistuje totiž žádný insekticid, který by dokázal zlikvidovat vajíčka štěnic. Vajíčka se líhnou přibližně za 30 dnů, vylíhnutého jedince už zlikvidovat insekticidem možné je.

Opakování aplikace nezbytné pro totální vyhubení štěnic

Velmi často se nám stává, že po první či druhé aplikaci již zákazníci nepozorují žádný výskyt a ani přes naše doporučení si nepřejí provedení aplikace třetí. Po několika týdnech se výskyt však opakuje a je potřeba provést opět aplikaci.

100% záruka na vyhubení

Provedení všech opakovaných postřiků je tedy pro zbavení se štěnic nezbytný a všem zákazníkům ho doporučujeme. Po provedení všech třech aplikací v řádných termínech naše společnost poskytuje 100% záruku na vyhubení.

Více o hubení štěnic

01: Štěnic v posteli

Likvidace štěnic pomocí páry?

Někteří odborníci provádějí dezinsekci za použití insekticidu a horké páry. Je sice pravda, že teplota 60°C zlikviduje jak živé štěnice, tak i vajíčka, je však prakticky nemožné se dostat do všech koutů a záhybů postelí a dalšího nábytku a prohřát celou jejich masu na takto vysokou teplotu. 

Velké množství našich zákazníků uvedlo, že před objednáním si naší služby u nich byla provedena právě zmíněná dezinsekce za použití páry, avšak neúspěšně. Mimo jiné zásah za použití páry trvá přibližně 3-4 hodiny a stojí většinou více než trojnásobek našeho jednoho zásahu, částku za takový zásah je potřeba uhradit celou najednou.

 

Výhody našeho osvědčeného postupu

 • rozdělení plateb do třech nižších částek během jednoho měsíce – platba při každé jedné aplikaci zvlášť,
 • postřik funguje celkem 6 týdnů (štěnice si přes zaschnutý postřik přeleze, nabalí si ho na sebe a v řádu dnů umírá; při přímém zásahu při postřiku umírá okamžitě),
 • doba zásahu se pohybuje většinou kolem 40 minut,
 • postřiky provádíme zpravidla v ranních hodinách před Vaším odchodem do práce, nemusíte si tedy kvůli dezinsekci zařizovat dovolenou,
 • 100% záruka po dodržení třech postřiků se 14 denními rozestupy mezi jednotlivými postřiky,
 • méně než 1% našich zakázek končí reklamací, případné reklamace řešíme ihned, maximálně druhý den ráno od zavolání.

Objednat hubení štěnic