Mravenci v bytě

Mravenci v bytě

Mravenci v bytě – jak se jich zbavit

Mravenci v bytě mohou být velmi nepříjemnou záležitostí. Každý z nás si určitě vybaví dlouhé zástupy malých mravenců, kteří cestují ke zdroji potravy, ale jak se jich zbavit? Přítomnosti mravenců v bytě nejlépe zabráníte prevencí. Pokud u vás nebude dostupná potrava pro mravence, nebudou mít nutnost navštívit vaše obydlí. Proto nenechávejte potraviny bez obalu a pořádně uklízejte, protože i malý drobek je pro mravence velkým zdrojem potravy.

Likvidace mravenců v bytě

Pokud objevíte přítomnost mravenců ve vašem bytě, máte několik možností, jak se s nimi vypořádat. Dostupné jsou chemické přípravky, ale můžete si vystačit s věcmi, co máte běžně doma, to záleží jen na vás.

  • Najděte místo odkud přicházejí a pomažte ho směsí vody, máty, popřípadě skořice. Mravenci se orientují podle čichu a tato směs je odradí.
  • Můžete také zkusit různé postřiky, které mravence na místě zabijí, ale vyřeší problém jen dočasně!
  • Pokud nezaberou tzv. babské rady a různé postřiky, obraťte se na profesionální deratizátory. Ti celý problém s mravenci efektivně vyřeší za vás. Likvidace mravenců bude nejen rychlejší, ale také stoprocentní. A mravenci se ve vašem bytě jen tak neukážou.
  • Na závěr pamatujte, že pokud nezlikvidujete mraveniště, mohou se mravenci kdykoliv navrátit.

 

ASD Servis, s.r.o.