Jak se zbavit sršňů

Jak se zbavit sršňů

Jak se zbavit sršňů

I když jsou sršně efektivní na odpuzování vos, není nejlepší volbou, když jejich hnízdo visí nad Vaším oknem. Sršně zároveň mohou likvidovat Vaši úrodu ovoce. Účinnou ochranou proti destrukci ovoce je pouhá miska vody. Sršeň píchá do ovoce kvůli tekutinám a voda v misce jim bohatě postačí.

Polapení sršně

Sršně můžete polapit do pasti vyrobené z lahve (postup je stejný jako při výrobě pasti na vosy), jako návnadu použijte pivo nebo kousek syrového masa.

Nejúčinnější odchyt je na jaře, když se Vám podaří odchytit sršní královnu, tak nebude moci sršní hnízdo ani založit. Pokud se královně hnízdo založit povede, pomalu se začnou líhnout další sršně a za chvíli máte na zahradě obří hnízdo. Matku poznáte tak, že je o polovinu větší než normální sršeň.

Hnízdo visící volně v prostoru je velmi vzácné, ale můžete se ho zbavit bez zničení kolonie sršňů, pokud ho opatrně odříznete, vložíte do pytle a odvezete ho mimo obydlenou oblast.

Náš tip: likvidace sršňů rychle a odborně! 

Pokud si nevíte rady, doporučujeme Vám kontaktovat odbornou pomoc. Profesionálové se o hnízdo postarají za Vás a ušetří Vám potíže.

ASD Servis, s.r.o.