Pro nezávaznou konzultaci nebo objednávku volejte 736 226 368. V Praze dojezd do 2 hodin.

Jak zlikvidovat sršní hnízdo

Jak zlikvidovat sršní hnízdo

Jak zlikvidovat sršní hnízdo

Likvidace sršního hnízda může být velmi nebezpečná, proto je důležité vymyslet plán a opatřit se vhodnou výbavou. Dobře si prohlédněte místo, kde je hnízdo a připravte si únikový plán, kdyby se likvidace sršní nepodařila.

Likvidace sršního hnízda

Pokud nepotřebujete hnízdo akutně odstranit, vyčkejte na podzim. Celá populace sršňů umírá a královna opouští staré hnízdo. Další období, kdy je hnízdo slabé, je jaro, sršni se teprve zabydlují a jejich kolonie není tak rozsáhlá. V případě, že bude hnízdo velké, zavolejte firmu na odbornou likvidaci +420 736 226 368, jinak by mohlo dojít k vážným zraněním.

  • Sršní hnízdo v zemi – tento typ hnízd se dá snadno vytopit vroucí vodou, stačí když všechny otvory v zemi vyplníte drny a do jednoho otvoru nalijete vroucí vodu. Druhou možností je sirný knot, kterým sršně z hnízda vypálíte.
  • Sršní hnízdo uvnitř budovy – uvnitř obydlí není možné použít oheň ani vodu, proto zvolte chemické insekticidy (ve formě spreje či prášku) a hnízdo s nimi postříkejte a opatrně ho odřežte do pytle.
  • Hnízdo visící ve volném prostoru – volně visící hnízdo je velmi vzácné, ale můžete se ho zbavit, aniž by došlo k zabití populace sršňů. Sršní hnízdo opatrně odřízněte a vložte do pytle, ten odvezte do lesa, kde bude mimo dosah lidí a nikomu neublíží a Vy budete mít po starostech.

Důležitá je ochrana proti bodnutí sršněm. Oblečte si silnou bundu a džínové kalhoty, přes ně se sršní žihadlo nedostane. Obličej Vám ochrání kukla a ochranné brýle. Nenechávejte si žádná odhalená místa, jinak na ně sršně zaútočí.

Kam dál?

Jak se zbavit sršňů

I když jsou sršně efektivní na odpuzování vos, není nejlepší volbou, když jejich hnízdo visí nad Vaším oknem. Sršně zároveň mohou likvidovat Vaši úrodu ovoce. Účinnou ochranou proti destrukci...

Více informací
Jak se zbavit sršňů