Plašič myší

Plašič myší

Plašič myší

Jedná se elektronické zařízení, které generuje zvuk o vysoké frekvenci (ultra zvuk). Ten plaší hlodavce z prostorů, kde je plašič umístěn. Dají se použít proti celé škále hlodavců, jako jsou myši, potkani nebo krysy. Nejčastěji plašeným hlodavcem je myš – plašič myší. Plašení myší není stoprocentně účinné, proto doporučujeme vyhledat odbornou deratizaci.

Funkce plašiče

Plašiče hlodavců jsou k dostání ve dvou variantách, a to jako plašiče ve slyšitelném pásmu (zvukové) anebo ultrazvukové plašiče.

  • Zvukové plašiče vydávají zvuk, který slyší lidé i domácí zvířata. Proto je velmi složité takovýto přístroj použít. Nemá smysl ho umisťovat do obytných prostorů, ale ani do venkovních zón. Pokud si budete chtít pořídit plašič, zvolte raději ultrazvukový.
  • Ultrazvukový plašič vydává zvuk o velmi vysoké frekvenci, jež je pro člověka neslyšitelná. Některé plašiče vydávají zvuk na takové frekvenci, aby nerušil ani domácí mazlíčky, ale to je velmi ojedinělé. Problémem je, že nepoznáte, jestli přestal plašič fungovat, nebo se vybily baterie. Samozřejmě jsou k dostání plašiče s přípojkou do zásuvky.

Použití

Valná většina plašičů je konstruována na vnitřní použití. Musíte počítat s tím, že zvuk neprochází pevnými objekty. Odrazivost zvuku od objektů se využívá pro vetší pokrytí v místnosti. Zvuk je pro hlodavce velmi nepříjemný, ale platí, že hlad je silnější než nepříjemný zvuk. Myši si mohou na danou frekvenci navyknout, proto plašiče mění zvukové frekvence.

ASD Servis, s.r.o.