Plašič kun

Plašič kun

Plašič kun

Plašič kun je elektronické zařízení, které vydává nepříjemný zvuk a tím odpuzuje kuny z oblasti, kde je umístěn. Můžete ho použít proti všem kunovitým šelmám, ale nemá stoprocentní účinnost. V tomto případě doporučujeme kontaktovat specializovanou firmu.

Informace – Jak plašič kun funguje

Plašiče kun fungují na podobném principu jako plašiče proti hlodavcům. Vydávají zvuk o velmi vysoké frekvenci, ten kuny velmi dráždí a dovádí je k nepříčetnosti.

Plašiče hlodavců jsou k dostání ve dvou variantách, a to jako plašiče ve slyšitelném pásmu (zvukové) anebo ultrazvukové plašiče.

  • Ultrazvukový plašič kun vydává vysokofrekvenční zvuk, který je pro člověka a domácí mazlíčky neslyšitelný. Spodní hranice frekvence musí být nastavena nad hranici slyšitelných zvuků vašich domácích zvířat.
  • Zvukové plašiče se nedají používat v místech, kde se pohybují lidé, jelikož vydává zvuk slyšitelný pro lidi i domácí zvířata. V dnešní době nemá reálné použití a vhodnější volbou je ten ultrazvukový.

Kvalitní plašiče vydávají zvuk, který neruší lidi a domácí mazlíčky. Zároveň mění frekvenci, aby si na ni kuny nemohly zvyknout a tím zvyšují účinnost.

Použití

Nacházejí využití ve vnitřních prostorách, kde se ultrazvuk odráží a pokryje celou oblast. Na venkovní použití musíte koupit plašič, který je na dané prostředí určený. Také máte volbu mezi napájením ze sítě a bateriemi. Napájení ze sítě značně omezuje místa, kde můžete plašič umístit, ale není nutná kontrola funkčnosti, která je díky neslyšitelnému zvuku složitější.

ASD Servis, s.r.o.