Jak zlikvidovat sršní hnízdo

Jak zlikvidovat sršní hnízdo

Jak zlikvidovat sršní hnízdo

Likvidace sršního hnízda může být velmi nebezpečná, proto je důležité vymyslet plán a opatřit se vhodnou výbavou. Dobře si prohlédněte místo, kde je hnízdo a připravte si únikový plán, kdyby se likvidace sršní nepodařila.

Likvidace sršního hnízda

Pokud nepotřebujete hnízdo akutně odstranit, vyčkejte na podzim. Celá populace sršňů umírá a královna opouští staré hnízdo. Další období, kdy je hnízdo slabé, je jaro, sršni se teprve zabydlují a jejich kolonie není tak rozsáhlá. V případě, že bude hnízdo velké, zavolejte firmu na odbornou likvidaci +420 736 226 368, jinak by mohlo dojít k vážným zraněním.

  • Sršní hnízdo v zemi – tento typ hnízd se dá snadno vytopit vroucí vodou, stačí když všechny otvory v zemi vyplníte drny a do jednoho otvoru nalijete vroucí vodu. Druhou možností je sirný knot, kterým sršně z hnízda vypálíte.
  • Sršní hnízdo uvnitř budovy – uvnitř obydlí není možné použít oheň ani vodu, proto zvolte chemické insekticidy (ve formě spreje či prášku) a hnízdo s nimi postříkejte a opatrně ho odřežte do pytle.
  • Hnízdo visící ve volném prostoru – volně visící hnízdo je velmi vzácné, ale můžete se ho zbavit, aniž by došlo k zabití populace sršňů. Sršní hnízdo opatrně odřízněte a vložte do pytle, ten odvezte do lesa, kde bude mimo dosah lidí a nikomu neublíží a Vy budete mít po starostech.

Důležitá je ochrana proti bodnutí sršněm. Oblečte si silnou bundu a džínové kalhoty, přes ně se sršní žihadlo nedostane. Obličej Vám ochrání kukla a ochranné brýle. Nenechávejte si žádná odhalená místa, jinak na ně sršně zaútočí.

ASD Servis, s.r.o.