Jak se zbavit mravenců

Jak se zbavit mravenců

Jak se zbavit mravenců

Narazili jste doma na mravence a rozhodli jste se do jejich likvidace pustit vlastními silami? Hubení mravenců, pokud se již ve vašem objektu rozmnožili, je velký oříšek. Nejprve byste měli zjistit, odkud mravenci přicházejí a poté zvolit vhodné řešení likvidace, která se odvíjí například i od místě výskytu. 

Kde se mravenci nejčastěji nachází?

  • stravovací zařízení
  • potravinářské provozy
  • ubytovací zařízení
  • zdravotnická zařízení

Chcete skoncovat s mravenci, kteří si bez dovolení budují cestičky a obléhají cukřenky a nádoby se sirupem? 
Jako první krok doporučujeme zjistit, odkud mravenci přicházejí a zablokovat jim cestu. Hlídejte si dobře utěsněná okna, čistotu a správně uskladněné potraviny.

Říká se, že mravenci od vás rádi vypadnou, když zaútočíte na jejich citlivý čich. Je nepříjemná skořice, majoránka a bazalka, máta a prášek do pečiva. Můžete zkusit toto koření nasypat na místo, kde se vyskytují nebo přímo do otvoru, odkud vylézají. A pokud se blíží zima, počkejte si na tu mrazivou. Pak alespoň na dva týdny někam odjeďte a nechte byt či dům pořádně vymrznout. Mravenců byste se takto měli definitivně zbavit.

Odborníci na hubení

Dezinsekční firmy dobře vědí, že zbavit se v letní sezóně mravenců lezoucích do bytu ze zahrady není jednoduché. Nezapomeňte. že Vás mravenci mohou poštípat a způsobit velmi agresivní alergickou kožní reakci. Zavolejte si na dezinsekci mravenců specialisty a nemějte již žádné obavy!