Jak poznat štípance od štěnic

Jak poznat štípance od štěnic

Jak poznat štípance od štěnic

Probudili jste se a máte na sobě štípance? Neberte to na lehkou váhu, může jít o přítomnost štěnic. Štěnice jsou odolné proti většině běžně dostupných přípravků a proto je nutná odborná dezinsekce. Z tohoto důvodu nikdy neodkládejte tento problém, při přemnožení je téměř nemožné se jich zbavit.

Jak vypadá štípanec od štěnic?

Kousance od štěnice tvoří cestičky tím, jak štěnice putuje za potravou. Charakteristická je červená barva a tmavě rudý flíček v místě kousnutí. Štípance velmi svědí a dlouho mizí, jedná se o zásadní rozdíl od blešího štípnutí, to vymizí během jednoho dne.

Velikost štípance závisí na reakci těla. U 40 % lidí se štípnutí nemusí ani projevit, proto je možné, že je pokousaný jen jeden člen rodiny.
Při nálezu štípanců zkontrolujte prostory pod postelí, mohou se zde nacházet výkaly štěnic (malé černé tečky). Tím se vám potvrdí přítomnost škůdce.

Likvidace štěnic je díky jejich obranyschopnosti velmi obtížná a proto doporučujeme kontaktovat odbornou dezinsekční firmu, která má v tomto oboru mnoholeté zkušenosti. Volejte +420 736 226 368.

ASD Servis, s.r.o.